29 września 2017

W Libii odnaleziono grób koptyjskich męczenników, których zamordowali islamscy dżihadyści

Prokurator generalny Libii Al-Sadiq al-Sour ujawnił, że z wielkim prawdopodobieństwem ustalono miejsce, w którym znajdują się zwłoki 21 egipskich koptów, barbarzyńsko zamordowanych w 2015 r. przez dżihadystów z tzw. Państwa Islamskiego. Rozpoczęto już prace ekshumacyjne w zbiorowym grobie. Kościół koptyjski uznał ich za świętych męczenników.

O sprawie poinformował prokurator generalny Libii, który podkreślił, że odnalezione ciała z dużym prawdopodobieństwem należą do egipskich koptów – męczenników, którzy zostali zamordowanie przez islamskich dżihadystów z ISIS. Odnalezienie prawdopodobnego miejsca pochówku męczenników było możliwe dzięki aresztowaniu człowieka oskarżanego o udział w tej masakrze, którą sprawcy sfilmowali, a samo nagranie zamieścili w internecie. Według prokuratora doszło do niej na plaży przy jednym hoteli w Syrcie. Lokalne władze podają, że udało się ustalić m.in. kim był operator kamery, który następnie zmontował nagranie z tragicznych wydarzeń.

Warto przypomnieć, że 21 koptów, którzy tragicznie zginęli z rąk islamskich bojowników, zostało już uznanych przez Kościół koptyjski świętymi męczennikami. Ich wspomnienie liturgiczne jest obchodzone 15 lutego, w dniu, w którym w internecie pojawiło się wideo pokazujące obcinanie im głów. Słychać na nim, jak w chwili egzekucji niektórzy z zabijanych powtarzali słowa: „Panie Jezu Chryste”.

 

 

Źródło: KAI, PCh24.pl

WMa

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie