11 listopada 2021

W rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Parlament Europejski przegłosował… rezolucję przeciwko Polsce

(fot. Flickr/Europarlament)

11 listopada, w 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Parlament Europejski przegłosował… rezolucję przeciwko Polsce. Tym razem dotyczy ona kwestii mordowania dzieci nienarodzonych, czego domagają się eurokraci. „Za było 373 europosłów, przeciw 124” – Informuje korespondentka Polsat News Dorota Bawołek.

„W rezolucji PE: potępia wyrok TK z 22.X.20 i wrogą retorykę polskich urzędników wobec obrońców praw człowieka, apeluje o depenalizację aborcji i zapewnienie unijnego finansowania organizacjom broniącym praw kobiet w PL. Jest zaniepokojony stosowaniem klauzuli sumienia/odmową opieki med.” – przekazała na Twitterze Dorota Bawołek.

Zachwytu nad antypolskim dokumentem nie krył euro poseł Robert Biedroń. „W rocznicę wyroku pseudotrybunału największe siły PE przegłosowały wspólnie rezolucję, w której po raz kolejny potępiamy barbarzyński przepisy antyaborcyjne w Polsce. Czy to się podoba Kaczyńskiemu, czy nie, Polki to również obywatelki Europy!”, napisał na Twitterze.

Jak podaje PolsatNews.pl rezolucja jest rozbudowana. Składa się z 29 punktów, nie licząc poprawek. W dokumencie Parlament Europejski wzywa Komisję Europejską „do wsparcia aktywistów i aktywistek działających na rzecz praw reprodukcyjnych kobiet, a także do powołania specjalnego wysłannika UE ds. zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego oraz praw w tym obszarze”. Jednocześnie PE wzywa Radę Europejską „do rozszerzenia zakresu przesłuchań na temat sytuacji w Polsce, na podstawie art. 7 ust. 1 TUE”.

Część rezolucji jest także skierowana bezpośrednio do polskich władz. PE wzywa polski rząd „do podjęcia działań w celu dekryminalizacji aborcji, w tym usunięcia przepisów dot. aborcji z kodeksu karnego, tak aby wyeliminować ryzyko efektu mrożącego wobec lekarzy i lekarek w Polsce”. Ponadto wzywa polski rząd do modyfikacji w zakresie tzw. klauzuli sumienia. PE wzywa też rząd „do uchylenia przepisów ograniczających dostęp do antykoncepcji awaryjnej oraz do promocji i finansowania nowoczesnej antykoncepcji, w tym antykoncepcji dla mężczyzn”.

 

Źródło: PolsatNews.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(23)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy

Udostępnij przez