20 lutego 2018

Walkę z golizną czas zacząć. Kraków rozpoczyna porządkowanie przestrzeni publicznej

(Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com)

Z końcem marca 2018 roku w Krakowie mają zacząć obowiązywać przepisy dotyczące działalności lokali znajdujących się na terenie Parku Kulturowego Stare Miasto. Wprowadzają one zakaz prowadzenia w centrum miasta usług sprzecznych z moralnością. Inicjatywa miała zmienić dziś lubieżny obraz serca miasta. Niestety, właściciele klubów już buńczucznie zapowiadają, że będą omijać zakazy.

 

Jak podał „Dziennik Polski”, w klubach działających na terenie Parku Kulturowego Stare Miasto nie widać przygotowań do nadchodzących zmian, choć okres przejściowy właśnie dobiega do połowy. Z centrum miasta mają zniknąć pokazy striptizu, tańców erotycznych i wszelkie usługi uznawane za niemoralne. Obecnie tego rodzaju „przemysł rozrywkowy” stał się niechlubną wizytówką miasta.

 

Jeden z przedsiębiorców w rozmowie z gazetą wprost przyznał, że po wprowadzeniu zakazu w nocnych klubach nadal będzie można oglądać striptiz, bo przepisy będą skutecznie omijane. Inni przedstawiciele branży erotycznej uznali zaś, że oferta klubów nocnych wcale nie jest nieprzyzwoita, bo to co oferuje telewizja „w biały dzień” jest bardziej gorszące.

 

Więcej o zmianach w Parku Kulturowym Stare Miasto można przeczytać tutaj.

 

Nowe regulacje zaczną obowiązywać od 29 marca 2018 r. Złamanie zakazu będzie traktowane jako naruszenie przepisów uchwały, czyli wykroczenie zagrożone karą aresztu, ograniczenia wolności albo grzywną. Władze miasta zapowiadają kontrole w lokalach.

 

 

Źródło: dziennikpolski24.pl

MA

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie