30 kwietnia 2021

Watykan inwestował miliony w koncerny produkujące pigułki „po”

(fot. pixabay)

Watykan inwestował w szwajcarskie firmy farmaceutyczne, które produkują pigułki „po”. Przez lata popłynęło do nich z Rzymu około 20 mln euro. Takie informacje podali włoscy dziennikarze.

Za skandaliczne inwestycje odpowiedzialna była Administracja Dóbr Stolicy Apostolskiej. Jak ustalił włoski dziennikarz Libero Milone, który w latach 2015-2017 pracował jako główny audytor Kurii Rzymskiej, Administracja nie miała problemu z inwestowaniem pieniędzy w firmy, które jawnie przeczyły nauczaniu Kościoła. Milone mówił o tym 26 kwietnia na antenie telewizji Rai 3.

Łącznie Watykan zainwestował ok. 20 mln euro w dwa szwajcarskie koncerny farmaceutyczne, Novartis i Roche, które – między innymi – produkują tak zwaną antykoncepcję awaryjną, pigułkę „po”. Jej teoretycznym skutkiem jest niedopuszczenie do zapłodnienia nawet kilkadziesiąt godzin po stosunku, ale niektóre pigułki po mogą mieć również działanie wczesno aborcyjne. Choć zasadniczo antykoncepcja awaryjna ma zatrzymać owulację i uniemożliwić by plemniki dostały się do jajeczka, może dochodzić do sytuacji, w których do tego połączenia dochodzi, a wskutek zażycia pigułki zapłodnione już jajeczko nie może zagnieździć się w macicy. Wówczas właśnie mamy do czynienia z uśmierceniem istoty ludzkiej na absolutnie najwcześniejszej fazie jej rozwoju.

Sam Milone jako audytor Kurii Rzymskiej zwracał uwagę na poważne kontrowersje wokół inwestycji w szwajcarskie koncerny; w efekcie jeszcze w 2016 roku Administracja Dóbr Apostolskich wycofała swoje udziału z koncernu Novartis.

Niegodziwych moralnie inwestycji Watykanu było w ostatnich latach więcej. W 2019 roku media poinformowały, że Stolica Apostolska zainwestowała między innymi w produkcję filmu o Eltonie Johnie; obraz prezentował wiele elementów ideologicznej propagandy ruchu LGBT.

Papież Franciszek próbuje zatroszczyć się o większą przejrzystość watykańskich finansów. W ubiegłym roku z hukiem z Kurii Rzymskiej wyleciał kard. Angelo Becciu, wcześniej niezwykle wpływowy członek Sekretariatu Stanu. Powodem jego dymisji były doniesienia o możliwych nadużyciach finansowych właśnie na polu inwestycji.

Zaledwie kilka dni temu Ojciec Święty podpisał też nowe prawo antykorupcyjne, które ma w znaczący sposób utrudnić wysokim watykańskim urzędnikom dokonywanie malwersacji; prawo wyraźnie zakazuje też inwestowania pieniądze w firmy, które prowadzą działalność sprzeczną z nauczaniem Kościoła.

Źródło: LifeSiteNews.com

Pach

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(17)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy