Watykan: Kościół ma dziewięciu nowych kardynałów-prezbiterów

Podczas dzisiejszego konsystorza papież Franciszek przychylił się do życzenia dziewięciu kardynałów-diakonów i włączył ich do stopnia kardynałów-prezbiterów – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.
Dotyczy to kardynałów Manuela Monteiro de Castro, Santosa Abril y Castelló, Antonio Maria Vegliò, Giuseppe Bertello, Francesco Coccopalmerio, João Braz de Aviz, Edwina Fredericka O'Briena, Domenico Calcagno, Giuseppe Versaldiego.
Kardynałowie diakoni – są to najczęściej wyżsi urzędnicy Kurii Watykańskiej, po dziesięciu latach od nominacji kardynalskiej mogą prosić o włączenie do wyższego stopnia – kardynałów - prezbiterów. Zazwyczaj zachowują wtedy kościół tytularny, czyli właściwie diakonię, ale papież przenosi ich Pro hac vice do grupy kardynałów prezbiterów.
Źródło: KAI
Zróbmy to razem!
Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.






