12 marca w sam wierzchołek kopuły Bazyliki św. Piotra uderzył piorun. To nie pierwszy taki przypadek. Taka sama sytuacja miała bowiem miejsce 28 lutego 2013 r., czyli… w dzień abdykacji papieża Benedykta XVI.
Nagrania i zdjęcia z najnowszego zdarzenia szybko pojawiły się w mediach społecznościowych. Na razie nie ma informacji, aby kopuła uległa uszkodzeniu.
Bazylika św. Piotra znajduje się na Wzgórzu Watykańskim. Wedle tradycji zbudowana jest na miejscu pochówku św. Piotra, a grób Księcia Apostołów leży pod głównym ołtarzem. Świątynia jest jednym z najważniejszych miejsc dla katolików na świecie, a jednocześnie drugą największą świątynią na kuli ziemskiej – po Bazylice Matki Bożej Królowej Pokoju w Jamusukro, na Wybrzeżu Kości Słoniowej.
Wesprzyj nas już teraz!
Kopuła bazyliki, w której wierzchołek uderzył piorun, ma ponad 133 m wysokości i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych punktów w Rzymie.
Źródło: polsatnews.pl, wikipedia.com, facebook.com / Crux Stationalis
AF
W dzień papieskiej abdykacji w kopułę Bazyliki Św. Piotra uderzył piorun