25 czerwca 2021

Węgierska ustawa chroniąca dzieci wywołała furię. Premier Holandii: dla takiego kraju nie ma miejsca w UE

(fot. Pixabay)

W moim odczuciu dla takiego kraju jak Węgry nie ma miejsca w Unii Europejskiej – powiedział w czwartek premier Holandii Mark Rutte. Polityk bardzo ostro skrytykował nowe prawo na Węgrzech zabraniające m.in. promocji w szkołach ideologii LGBT.

Dla tego kraju nie ma miejsca we Wspólnocie – powtórzył kilkukrotnie w czwartek Rutte. Polityk wezwał eurokratów do działania i ukarania Węgier. – Nie będę osobą, która podejmie taką decyzję. Ale trzeba działać krok po kroku – dodał.

Kilka chwil po przemówieniu Rutte, w którym zaatakował on Węgrów za to, że mają „czelność” wprowadzać prawo broniące dzieci przed ideologią LGBT, 17 krajów UE podpisało specjalną deklarację, w której wyrażono „poważne obawy” po zmianach w węgierskich prawodawstwie.

Wesprzyj nas już teraz!

Zapytany przez dziennikarzy o nowe prawo premier Węgier Viktor Orban odparł, że „jego głównym celem jest ochrona dzieci i rodziców”.

Unijne traktaty nie biorą pod uwagę wyrzucenia przez inne kraje członka Unii Europejskiej. Węgrom może jednak grozić postępowanie przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości. – Długoterminowym celem jest rzucenie Węgrów na kolana (w kwestii zapisów prawnych – przyp. red.). Muszą sobie uświadomić, że jeśli chcą należeć do Wspólnoty, to nie mogą nikogo dyskryminować ze względu na orientację seksualną, kolor skóry czy płeć – ostrzegł Rutte.

 

Źródło: TVP Info, europarl.europa.eu

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(39)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy