Abp Paglia: nie wykluczam zmian w kwestii dopuszczania do komunii rozwodników

34372.jpg
Abp Vincenzo Paglia fot.GIAMPIERO SPOSITO/REUTERS

Według arcybiskupa Vincenzo Pagli ewentualne dopuszczenie rozwodników żyjących w związkach niesakramentalnych do Komunii świętej w żadnej mierze nie będzie wiązać ze zmianą nauczania Kościoła. Ma tu chodzić wyłącznie o „lepsze zrozumienie” Ewangelii, o rozwój, pogłębienie i poszerzenie doktryny. Abp Paglia jest... przewodniczącym Papieskiej Rady ds. Rodziny. Synod już w październiku.


Abp Vincenzo Paglia stanowczo obstaje jednak przy tym, że nie będzie się to wiązało ze zmianą nauczania Kościoła, lecz będzie "efektem lepszego zrozumienia Ewangelii, rozwoju, pogłębienia i poszerzenia doktryny".

Zróbmy to razem!


Szef watykańskiej dykasterii opowiedział o swych nadziejach związanych z tegorocznym synodem w wywiadzie dla "The Vatican Insider". Jego zdaniem we Włoszech synod cieszy wielkim zainteresowaniem wiernych. Jeszcze nigdy nie było takiego odzewu w parafiach – stwierdził abp Paglia. Bardzo liczy on na owoce refleksji wiernych. Towarzyszy im bowiem – jak podkreślił – specjalna łaska Ducha Świętego.


Synod już w październiku.



Radio Watykańskie

kra




Zróbmy to razem!
Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.
Wybierz kwotę: