Matka śp. sierż. Mateusza Sitka: Módlmy się za naszą Ojczyznę. Mateusz pozostawił Polakom testament...

56uyt2356ui6u5y4t3eue.jpg

W środę w Nowym Lubielu odbył się pogrzeb 21-letniego Mateusza Sitka, żołnierza zamordowanego na granicy. Głos zabrali znajomi żołnierza, a nade wszystko - jego matka.

- Był bardzo odważny. Straszna tragedia. Bardzo współczuję rodzinie - powiedziała mieszkanka rodzinnej miejscowości zamordowanego.

- Świętej pamięci Mateusza znałem od jego urodzenia. 11 kwietnia 2004 r. poprzez udzielenie mu sakramentu chrztu świętego wprowadziłem go do rodziny dzieci Bożych. W 2011 r. udzieliłem mu po raz pierwszy komunii świętej - mówił z kolei proboszcz parafii św. Anny.

Zróbmy to razem!

Z apelem o modlitwę za Polskę wystąpiła matka żołnierza.

- Kochani, módlmy się za naszą ojczyznę. Niech rządzący naszym krajem zawsze podejmują mądre i odpowiedzialne decyzje, aby żadna matka nie musiała płakać nad trumną swojego dziecka, a synowie i córki mogli wracać bezpiecznie do swoich rodzin - powiedziała.

- Niech Mateusz jako żołnierz Wojska Polskiego będzie symbolem walki o nasze bezpieczeństwo. Mateusz pozostawił testament każdemu Polakowi: dbałość o niepodległą i bezpieczną ojczyznę, dbałość o Polskę. Czekaj na nas, nasz synu, kiedy Bóg wyznaczy czas, znów będziemy razem - dodała.

W pogrzebie brali udział również prezydent Andrzej Duda i szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz.

Źródła: rdc.pl, opoka.org.pl

Pach

Zróbmy to razem!
Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.
Wybierz kwotę: