Nowacka chce, by nauczycielka, która wyrzuciła krzyż, wróciła do pracy

26119176-scaled-e1768981479597.jpg
fot. PAP/Darek Delmanowicz

W czasie wywiadu minister edukacji stwierdziła, że nauczycielka, która miała wyrzucić krzyż do kosza na śmieci na oczach uczniów szkoły podstawowej, powinna wrócić już do pracy. Zdaniem Barbary Nowackiej nie ma powodu, by kobieta pozostawała dyscyplinarnie zawieszona.

Tuż po skandalicznym zajściu w SP w Kielnie, kiedy podczas jednej z lekcji nauczycielka języka angielskiego miała wyrzucić do kosza na śmieci zawieszony przez uczniów krzyż, Barbara Nowacka stwierdziła, że podobne zachowanie ze strony pedagoga jest niedopuszczalne.

Tymczasem, choć prokuratura wciąż prowadzi czynności przeciwko anglistce, a cała Polska usłyszała o skandalicznym czynie, szefowa resortu edukacji sądzi, że… nauczycielka powinna już wrócić do pracy. Takie przekonanie Nowacka wyraziła podczas wywiadu, udzielonego Bogdanowi Rymanowskiemu na antenie Radia Zet.

Zróbmy to razem!

– W tej chwili są ferie na Pomorzu, ale nie widzę żadnej przesłanki, żeby nauczycielka była dalej zawieszona (…). Przesłanką do zawieszenia nauczycieli jest bezpieczeństwo dzieci, nie ma takiej przesłanki – mówiła minister.

W odpowiedzi na pytanie, co jeśli prokuratura orzeknie, że nauczycielka dopuściła się obrazy uczuć religijnych, Nowacka przywołała linię obrony anglistki. Zgodnie z nią do takiego przestępstwa nie doszło, ponieważ… krzyż zawieszony przez uczniów na ścianie nie był przedmiotem kultu religijnego.

Minister z niechęcią odniosła się również do protestów pod placówką edukacyjną, w jakich udział wzięli m.in. rodzice posyłający dzieci do SP w Kielnie. Jej zdaniem manifestacje to „hucpa polityków PiS”.  

Źródło: opoka.org.pl

FA

classroom-g94b1150d1_1920-2.jpg
fot. pixabay.com

Sprawa krzyża w Kielnie. Najnowsze ustalenia prawników

Poniżej prezentujemy fakty znane pełnomocnikom Instytutu Ordo Iuris z bezpośrednich rozmów z rodzinami pokrzywdzonych oraz z relacji dzieci – świadków zdarzeń.Z uwagi na sprzeczne relacje mediów dotyczących tej sprawy, Instytut Ordo Iuris informuje, że jego prawnicy reprezentują obecnie pięć rodzin dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej w Kielnie, których dotyczą zdarzenia związane z konflik...Czytaj dalej

Zróbmy to razem!
Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.
Wybierz kwotę: