Ukraina: rosyjskie siły ostrzelały obwód charkowski. Jedna osoba zginęła, a trzy są ranne

Rosyjskie siły w ciągu ostatniej doby ostrzelały Charków i cztery powiaty obwodu charkowskiego na wschodzie Ukrainy – poinformował szef władz tego regionu Ołeh Syniehubow. W wyniku ataku zginęła jedna osoba, a trzy zostały ranne.
W sobotę armia rosyjska ostrzelała rejony (powiaty) iziumski, bohoduchiwski, czuhujiwski i charkowski. Nocą zaatakowano rakietami dzielnice Osnowiańską i Słobidską w Charkowie.
Wieczorem w sobotę w miejscowości Peczenihy wskutek ostrzału zapalił się budynek mieszkalny. Zginęła 20-latka. Łącznie w obwodzie zostały ranne tego dnia trzy osoby. Ostrzały spowodowały zniszczenia, w tym mieszkań i szkoły, i pożary.
Walki w obwodzie trwają.
Źródło: PAP
WMa
Zróbmy to razem!
Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.






