3 kwietnia 2020

Włochy: puste ulice, nieustanne patrole, a wandale i tak niszczą katolickie kościoły

(Zdjęcie ilustracyjne. źródło: pixabay.com)

We Włoszech mimo ścisłej, ogólnonarodowej kwarantanny kościelni wandale nie próżnują. Kilka dni temu, pod osłoną nocy, na murach kościoła Santa Restituta w Sora namalowano obraźliwe hasła.

 

Napisy oraz najzwyklejsze „bazgroły” czarnym i czerwonym spray’em pojawiły się mimo wzmocnionych patroli policji i carabinieri w centrum miasteczka i placu, gdzie znajduje się romańska świątynia.

 

Wandale, nie tylko zresztą w tym miejscu Italii wykorzystują jak widać fakt, że policja i inne służby zaangażowane są w kontrolowanie społeczeństwa pod względem respektowania surowych norm sanitarnych.

 

Podczas gdy z dnia na dzień obserwujemy coraz większą dyscyplinę i wzrost odpowiedzialności naszego społeczeństwa, wciąż znajdują się tacy, którzy swoje chore poglądy, swoje kompleksy przenoszą na kościelne mury. Ludziom nie wolno wychodzić z domów, a ci tchórze ze spray’em w dłoniach godzinami stali przy kościelnych murach. A wszystko to pod osłoną nocy – nie krył oburzenia Francesco Monorchio, szef stowarzyszenia Associazione Rinascita Spazio Identitario.

 

Zabytkowy kościół jest wizytówką nie tylko miasteczka Sora, ale i całej prowincji Frosinone koło Rzymu.

 

Trudno powiedzieć, czy w obecnej sytuacji władze miasteczka zdecydują się przywrócić kościelnym murom godny wygląd.

 

Źródło: „Frosinone Today”

ChS

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie