30 marca 2020

Wojsko wyjdzie na ulice? Rząd zapowiada wzmożone kontrole, na razie bez nowych obostrzeń

(fot. polsatnews.pl)

Będą wzmożone kontrole i wzmożone patrole służb publicznych, policji, być może będziemy chcieli do tych policyjnych zespołów dołączać żołnierzy tak, żeby rzeczywiście wyegzekwować te przepisy, które już są, a które są dosyć rygorystyczne – powiedział na antenie telewizji Polsat wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

 

– Nie ma potrzeby, żeby dzisiaj wprowadzać jeszcze dalej idące obostrzenia. Dzisiaj trzeba przestrzegać tych przepisów, które już wprowadziliśmy – powiedział.

 

Przypomnę, te przepisy (które są – red.) mówią, że nie wolno gromadzić się w miejscach publicznych, że można w tych miejscach publicznych przebywać tylko w niezbędnych do życia sytuacjach, czyli zakupów, udawania się do pracy. Można jakieś również formy rekreacji odbywać, ale tylko w grupie nie więcej niż dwuosobowej i tylko raz dziennie, żeby nie potęgować tych niebezpieczeństw – przypomniał.

 

Jednak w celu ich skuteczniejszego egzekwowania, rząd nałoży dodatkowe obowiązki na służby, w tym wojsko. – Będą wzmożone kontrole i wzmożone patrole służb publicznych, policji, być może będziemy chcieli do tych policyjnych zespołów dołączać żołnierzy tak, żeby rzeczywiście wyegzekwować te przepisy, które już są, a które są dosyć rygorystyczne – powiedział Sasin.

 

Zaostrzenie restrykcji zapowiedział w niedzielę minister kultury Piotr Gliński. – Ten wirus się rozprzestrzenia mimo wprowadzonych restrykcji. Myślę, że te restrykcje będą musiały być jeszcze poważniejsze. Sytuacja jest poważna, czeka nas trudny czas, nie wiadomo kiedy on się skończy – podkreślił.

 

Źródło: polsatnews.pl

PR

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie