25 października 2020

Wyznawcy aborcji zaatakowali katedrę w Poznaniu. Proboszcz musiał przerwać Mszę Świętą

(FORUM)

Kilkadziesiąt osób wyposażonych w nazistowski symbol pioruna i kartony z wulgarnymi hasłami weszło na Mszę Świętą do katedry Świętych Apostołów Piotra i Pawła i przerwało Liturgię. Chuligani ustawili się przed ołtarzem i wykrzykiwali wulgarne hasła w związku z wyrokiem TK o niezgodności z ustawą zasadniczą tzw. aborcji eugenicznej.

 

Uczestnicy wiecu wyszli przed ołtarz po zakończeniu odczytywania Ewangelii. Skandowali, że mają dość oraz że „katoliczki też potrzebują aborcji”. Pozostałe hasła były niecenzuralne, obelżywe i chamskie, więc nie będziemy ich cytować.

 

Sprawujący Mszę Świętą ks. Ireneusz Szwarc poprosił przybyłych o zakończenie zakłócania Mszy Świętej. Ci nie posłuchali, więc o ataku została poinformowana policja.

 

Po kilku minutach kapłan poinformował, że w związku uniemożliwieniem godnego sprawowania Mszy Świętej, w związku z jawnym zakłóceniem sprawowanego nabożeństwa oraz w związku ze złamaniem przepisów sanitarnych przerywa odprawianie Mszy Świętej udzielił parafianom dyspensy i poprosił wszystkich o opuszczenie katedry.

 

O haniebnym ataku z dumą w mediach społecznościowych poinformowała tzw. Grupa Stonewell – organizacja promująca ideologię LGBT i atakująca katolików.

 

Źródło: Twitter, rmf24.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie