Ministerstwo Spraw Wewnętrznych RFN poinformowało, że członkowie ruchów kwestionujących obostrzenia i pandemię będą obserwowani przez Federalny Urząd Ochrony Konstytucji (BfV), czyli niemiecki kontrwywiad.
„Nasz podstawowy porządek demokratyczny, a także instytucje państwowe, takie jak parlamenty i rządy, były narażone na wielokrotne ataki od początku działań mających na celu powstrzymanie pandemii Covid-19” – przekazali urzędnicy cytowani przez „Der Spiegel”. Niemieckie MSW w swoim komunikacie stwierdza, że za „wrogów demokracji” uznaje wszystkie osoby atakujące rządowe działania mające na celu powstrzymanie pandemii koronawirusa.
Niemiecki kontrwywiad zajmie się działalnością powstałych w okresie lockdownu grup, których członkowie „zradykalizowali się” w miarę obowiązywania obostrzeń. Nadzór będzie polegał na przechwytywaniu wiadomości e-mail, śledzeniu spotkań i zdobywaniu o informacji o członkach.
Wesprzyj nas już teraz!
Do podejmowania bardziej stanowczych kroków wobec „antyszczepiokowców” oraz „koronasceptyków” zachęca w USA renomowane czasopismo naukowe „Nature”. Autor artykułu, specjalista ds. szczepionek i wykładowca Baylor College of Medicine w Teksasie Peter Hotez stwierdza, że „dezinformacja antyszczepionkowa i ukierunkowane ataki na naukowców podważają postęp szczepień przeciw COVID-19”, natomiast „zagrożeniom należy stawić czoła bezpośrednio, a sam autorytet i wiedza społeczności medycznej nie wystarczą, aby to zrobić”.
„Wysiłki muszą obejmować sferę cyberbezpieczeństwa, prawa, edukacji publicznej i stosunków międzynarodowych. Specjalna grupa zadaniowa wysokiego szczebla podlegająca sekretarzowi generalnemu ONZ mogłaby ocenić skutki agresji przeciwko szczepionkom i zaproponować twarde, wyważone środki. W skład grupy zadaniowej powinni wchodzić eksperci, którzy zajmowali się złożonymi zagrożeniami, takimi jak terroryzm, cyberataki i zagrożenie jądrowe, ponieważ antynauka zbliża się obecnie do podobnego poziomu zagrożenia. Staje się coraz bardziej jasne, że proces zaawansowanej immunizacji wymaga kontrofensywy” – przekonuje.
Źródło: polsantews.pl / nature.com
PR