25 czerwca 2013

Zamach na prezydenta w Afganistanie

(fot. MathKnight and Zachi Evenor / commons.wikimedia.org, licencja cc)

We wtorek, z samego rana w centrum Kabulu grupa zamachowców przeprowadziła atak na pałac afgańskiego prezydenta Hamida Karzaja i inne obiekty miejskie. Walki dobiegły już końca, wszyscy zamachowcy zostali zabici.

 

Zamachowcy rozpoczęli atak nad ranem o godz. 6.30 (godz. 4 czasu polskiego). Pod siedzibę prezydenta Karzaja i stojący obok hotel Ariana, w którym znajduje się siedziba CIA, podjechała grupa napastników. Zostali zatrzymani przez ochronę, bo chcąc wejść na teren pałacu prezydenckiego legitymowali się fałszywymi identyfikatorami.

 

Gdy ochrona zatrzymała napastników, jeden z nich otworzył ogień. Następnie wybuchł ich pojazd. Doszło do wymiany ognia między zamachowcami. Walki trwały ok. 45 minut. W tym czasie doszło też do kilku wybuchów w rejonie bramy wschodniej prezydenckiej siedziby.

 

Zamachowcy nie przypadkiem wybrali sobie datę zamachu. Atak rozpoczął się, gdy dziennikarze gromadzili się na zapowiedzianą przez prezydenta Karzaja konferencję prasową. 

 

 

Źródło: rp.pl

ged

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie