8 marca 2024

Zamknięta konferencja LGBT dla biskupów w USA. Przyjechało ich kilkunastu

(Zdjęcie ilustracyjne, fot. Marco Verch / flickr.com)

Kilkunastu amerykańskich biskupów wzięło udział w zamkniętym spotkaniu, które zorganizowała heterodoksyjna progejowska grupa lobbingowa, New Ways Ministry.

Spotkanie odbyło się na Uniwersytecie św. Ludwika w Missouri, który jest kierowany przez jezuitów. Wziął w nim udział między innymi bp John Stowe z Kentucky, znany z «inkluzywnego» podejścia do środowisk LGBT. Oficjalnym celem spotania było „wysłuchanie osób transseksualnych oraz ich rodzin, a także teologów, lekarzy i osób w duszpasterstwie Kościoła”.

Organizację New Ways Ministry współzałożyła s. Jeannine Gramick, która w przeszłości wspierała nie tylko ideologię LGBT, ale również swobodę zabijania dzieci poczętych. Zakonnica w ostatnich latach cieszy się dużym uznaniem ze strony części hierarchów; ciepłe bileciki pisał do niej sam papież Franciszek.
Portal LifeSiteNews przypomina, że to już druga konferencja dla biskupów zorganizowana przez New Ways Ministry. Wcześniejsza odbyła się na Uniwersytecie Georgetown w Waszyngtonie.

Obecność grupy biskupów na konferencji nie oznacza, by wpływy środowiska LGBT w amerykańskim episkopacie były przemożne. Większość biskupów w Stanach Zjednoczonych odrzuca postulaty ruchy LGBT, co skutkuje przyjmowaniem dobrych dokumentów i oświadczeń przez Episkopat, zgodnych z autentyczną nauką Kościoła. Środowisko liberalnych hierarchów ma jednak swoją reprezentację i utrzymuje szczególnie dobre relacje ze Stolicą Apostolską.

Źródła: lifesitenews.com, PCh24.pl

Pach

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 32 506 zł cel: 500 000 zł
7%
wybierz kwotę:
Wspieram