„W Internecie nic nie ginie. Czyżby? Przyznam, że nie chciałem upubliczniać tej sprawy, uznając, że dotyczy ona przede wszystkim redakcji Warto rozmawiać, jednak gdy wczoraj zgłosiła się do mnie kolejna osoba z pytaniem, co się stało z dostępem do archiwalnych odcinków, miałem potwierdzenie, że zniknięcie z platformy TVP VOD całego dorobku nie jest wyłącznie sprawą naszej redakcji”, pisze na łamach tygodnik „Do Rzeczy” Jan Pospieszalski.
Publicysta przypomina, że od 2004 roku przez kolejnych 17 lat funkcjonowania program, którego był on gospodarzem gościł imponujące grono rozmówców.
„Tydzień przed 10 kwietnia 2010 r. gościliśmy w studiu gen. Franciszka Gągora; ministrów: Stanisława Komorowskiego, Władysława Stasiaka i Aleksandra Szczygłę. Wszyscy zginęli pod Smoleńskiem. W archiwum programu znajdowały się wypowiedzi znaczących przedstawicieli życia publicznego – prof. Szewacha Weisa, Macieja Rybińskiego, Jerzego Targalskiego, ministra Jana Szyszki, ministra Władysława Bartoszewskiego”, wylicza Pospieszalski.
Wesprzyj nas już teraz!
„Redakcja, skupiając dziennikarzy o pewnej szczególnej wrażliwości, zajmowała się chętnie tematami omijanymi przez innych twórców szerokim łukiem. Rejestrowaliśmy, rok po roku, postępujące zmagania na froncie kulturowej wojny”, dodaje.
Gospodarz programu „W Pośpiechu” na antenie PCh24 TV wskazuje, że wszystkie powody związane z tzw. pandemią COVID-19, dla których program został zdjęty z anteny, okazały się naukowo niezasadne. „Nie mam pretensji, że obecne władze TVP kreują politykę programową, jak chcą. Natomiast zablokowanie (likwidacja?) archiwum nie tylko jest działaniem na szkodę spółki, lecz także jest przede wszystkim szkodliwe społecznie”, podsumowuje.
Źródło: tygodnik „Do Rzeczy”
TK
Poseł Lichocka dopięła swego? Program „Warto Rozmawiać” zdjęty z anteny TVP
Jan Pospieszalski, misyjność TVP i polityka co zakłada, że nie warto rozmawiać