20 maja 2013

Abp Paglia wezwał polityków do troski o rodzinę

Abp Vincenzo Paglia, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny wezwał hiszpańskich polityków do troski o rodzinę. Zaapelował do ustawodawców, aby „pracowali na rzecz podtrzymania i umocnienia rodziny, ponieważ stanowi ona strukturę, na której opiera się wszystko”. W wywiadzie dla hiszpańskiego radia hierarcha powiedział: – Bezwzględny indywidualizm, który cechuje zachodnią kulturę, w znacznym stopniu podważa instytucję rodziny. Jego zdaniem, ta jedna z najbardziej dyskutowanych aktualnie kwestii wywołuje konflikty pomiędzy politykami i ustawodawcami.

 

Jak informuje Radio Watykańskie, abp Paglia zaznaczył, że rodzina jest “doświadczeniem więzów solidarności” i należy dołożyć wszelkich starań, aby nie została zniszczona przez indywidualizm. – Problemy, które dotykają rodzinę, są podobne wszędzie, choć istnieją sytuacje złożone, jak np. w krajach nad Zatoką Perską czy na Bliskim Wschodzie, gdzie nie szanuje się praw kobiety. Rodziny są nie tylko adresatami, ale przede wszystkim nosicielami Dobrej Nowiny – podkreślił abp Paglia.

 

Hierarcha zaprosił hiszpańskie rodziny do Rzymu na październikową pielgrzymkę z okazji Roku Wiary. – Będzie to gest radosnego głoszenia ewangelicznego całej ludzkości. Tworzyć rodzinę to najlepsza rzecz na świecie – podkreślił przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny.

 

Źródło: Radio Watykańskie

pam

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie