2 czerwca 2012

Afganistan: brytyjscy komandosi odbili zakładników

(fot. Celticwarrior3551 / commons.wikimedia.org, licencja cc)

Brytyjscy żołnierze odbili czwórkę zakładników porwanych 22 maja. Dowództwo sił NATO podało, że w akcji zginęło pięciu porywaczy.


Uwolnieni pracownicy szwajcarskiej organizacji medycznej Medair są cali i zdrowi. Wśród porwanych byli Kenijka Moragwa Oirere; Brytyjka Helen Johnston – absolwentka londyńskiej Szkoły Higieny i Chorób Tropikalnych – oraz dwóch obywateli afgańskich. Brak ofiar po stronie porwanych i sił NATO potwierdził wicegubernator prowincji Badachszan.

 

– To było niebywale śmiała, wręcz zapierająca dech operacja naszych żołnierzy i oddaję hołd ich niebywałej sprawności i poświęceniu – oświadczył David Cameron. Operacja została przez niego autoryzowana wczoraj po południu. – Powinni wiedzieć, biorąc brytyjskich zakładników, że my nie płacimy okupu, nie wymieniamy więźniów i że muszą się liczyć z szybkim i gwałtownym końcem – stwierdził brytyjski premier. Według przyjętych w takich sytuacjach zasad, Londyn nie oferuje zadnych ustępstw ani nie prowadzi z porywaczami negocjacji.

 

Źródło: tvp.info

mat

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie