17 października 2012

Antyislamski film na Synodzie Biskupów?

(fot. MarkusMark / commons.wikimedia.org, licencja cc)

Jak ujawnił dziennik „Corriere della Sera”, w trakcie trwającego synodu dot. nowej ewangelizacji z inicjatywy kardynała Turksona doszło do projekcji kontrowersyjnego filmu, ostrzegającego przed demograficznymi konsekwencjami imigracji muzułmanów do Europy. Film wywołał sprzeciw zgromadzonych biskupów, według których należy unikać klimatu „islamofobii”.


Do wyświetlenia 7,5 minutowego nagrania doszło w trakcie sobotnich obrad. Film zatytułowany „Muslim Demographics” został udostępniony w Internecie blisko trzy lata temu, autorstwo przypisywane jest amerykańskim protestantom. Autorzy ostrzegają przed konsekwencjami kryzysu demograficznego przy jednoczesnym wysokim poziomie płodności muzułmańskich imigrantów. W nagraniu padają ostrzeżenia, według których Francja w ciągu kolejnych 39 lat stanie się republiką islamską.

 

Amatorskie nagranie uznane zostało za przykład islamofobii i już w 2009 dziennikarze BBC Radio 4 poddali je krytyce. Autorom Muslim Demographics” zarzucono posługiwanie się fałszywymi danymi a także ignorowanie faktycznych zjawisk, w tym zmniejszania się poziomu płodności społeczeństw krajów islamskich jak i imigrantów na przestrzeni ostatnich dekad.

 

Projekcja wywołała protest zgromadzonych biskupów. Prowadzący spotkanie zareagowali wskazując, iż należy unikać popadania w pułapkę islamofobii. Jak później wyjaśnił Watykan, emisja nagrania miała być prywatną inicjatywą kardynała Turksona, przewodniczącego Papieskiej Rady Iustitia et Pax. Kardynał przeprosił za ten incydent dodając, że nie miał zamiaru obrażać muzułmanów, chciał jedynie wskazać do czego doprowadzić może „nihilizm w społeczeństwach zachodnich”.

 

 

Źródło: wp.pl

mat

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie