28 czerwca 2019

Arcybiskup Zbigniew Stankiewicz: świeccy są wezwani do obrony chrześcijańskich zasad

(fot. You Tube / Objektiiv )

Arcybiskup Zbigniew Stankiewicz w wywiadzie z estońskim konserwatywnym portalem Objektiiv podkreślił konieczność stanowczej obrony chrześcijańskich zasad przez Kościół. Sprzeciwił się nadawaniu homoseksualistom przywilejów. Podkreślił także powołanie świeckich do obrony chrześcijańskich zasad.

 

Hierarcha odniósł się do kwestii Konwencji Stambulskiej. Podkreślił, że mimo pięknej nazwy jej cele są trudne do zaakceptowania. Jego zdaniem konwencja zmierza do zniszczenia tożsamości męskiej i żeńskiej. W praktyce prowadzi to do przekonania, jakoby to mężczyźni stanowili główne źródło przemocy. Arcybiskup wyraził ubolewanie, że konwencja nie mówi o alkoholizmie i uzależnieniu od gier komputerowych. Tymczasem to one prowadzą do wielu rzeczywistych przypadków przemocy.

 

Arcybiskup Stankiewicz zauważył, że niezbędna jest obrona wiary z otwartą przyłbicą – także przez najwyższych hierarchów. Ich obowiązkiem jest obrona wiary i moralności – podkreślił arcybiskup. Zauważył, że w czasach sowieckich wiara wprawdzie nie była zakazana, jednak jej manifestowanie już tak. Podobne tendencje występują jego zdaniem współcześnie na zachodzie.

 

Hierarcha podkreślił również, że prawo ma bardzo istotny wymiar moralny. – Kościół nie używa przemocy ani siły. Naszym obowiązkiem jest głoszenie prawdy, proklamowanie prawdy – stwierdził. – Obowiązkiem przywódców kościelnych jest obrona wiary i moralności – podkreślił arcybiskup. Zauważył, że w czasach sowieckich wiara wprawdzie nie była zakazana, jednak jej manifestowanie już tak. Podobne tendencje występują jego zdaniem na dzisiejszym zachodzie.

 

Duchowny skrytykował także dążenie do traktowania homoseksualistów jako modelowego przykładu. Podkreślił, że sztuczne metody poczęcia sprzeciwiają się ludzkiej godności. Dodał, że Kościół nie popiera specjalnych przywilejów dla homoseksualistów. Podkreślił, że niezbędna jest prawna ochrona rodziny.

 

Hierarcha zauważył również, że świeccy katolicy są wezwani do obrony chrześcijańskich zasad w życiu politycznym, kulturze, dziennikarstwie. Sprzeciwił się rozdziałowi religii od życia codziennego.

 

Źródło: Objektiiv

mjend

 

ZOBACZ TAKŻE:

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie