20 kwietnia 2021

Ateiści odcinają się od… Richarda Dawkinsa. Bezbożnik skrytykował genderyzm

(fot. youtube)

Jeden z najbardziej wściekłych antyklerykałów i ateistów, Richard Dawkins, został ostro skrytykowany przez wpływową amerykańską organizację… ateistów. Powód? Pozwolił sobie skrytykować ideologię gender.

Richard Dawkins to jeden z najbardziej znanych na świecie ateistów; autor tyleż poczytnych, co skrajnie tendencyjnych i niepoważnych książek przeciwko Bogu. Okazuje się jednak, że nawet tak zasłużony dla antykatolickiej Rewolucji działacz może trafić na indeks autorów zakazanych u innych ateistów. Wszystko za sprawą ideologii gender…

W poniedziałek wieczór od Richarda Dawkinsa symbolicznie odcięło się Amerykańskie Stowarzyszenie Humanistyczne (American Humanist Association, AHA), jedna z najbardziej wpływowych amerykańskich grup ateistycznych i antyreligijnych. Organizacja odebrała Dawkinsowi tytuł Humanisty Roku, jaki przyznała mu w roku 1996. Jak wyjaśniła grupa w specjalnym komunikacie, Dawkins naraził się całym szeregiem „stwierdzeń, które pod płaszczykiem dyskursu naukowego umniejszają marginalizowane grupy”, co ma być podejściem „wprost sprzecznym z wartościami humanistycznymi”. Dawkins miał niedawno stwierdzić, że „tożsamość osób transpłciowych jest fałszywa” i wypowiedział się też krytycznie o „czarnej tożsamości”. „W efekcie zarząd AHA uznał, że Richard Dawkins nie zasługuje już dłużej na uhonorowanie przez AHA”, głosi oświadczenie.  

Co dokładnie napisał Dawkins? Na Twitterze nawiązał do słynnej historii Rachel Dolezal, amerykańskiej lewicowej aktywistki, która twierdziła, że jest czarna, choć w istocie była biała; sprawa wyszła na jaw po tym, jak rodzice kobiety udostępnili mediom jej zdjęcia z dzieciństwa.

„Niektórzy mężczyźni chcą się identyfikować jako kobiety, niektóre kobiety chcą identyfikować się jako mężczyźni. Potępia się tych, którzy zaprzeczają, że są oni naprawdę tym, z czym się identyfikują” – napisał Dawkins.

Jak się okazuje, żadna ilość antykatolickich książek w dorobku nie broni przed lewicową „cancel culture”. Pytanie, czy Richard Dawkins dostrzeże, że swoją wieloletnią działalnością sam przyczynił się do stworzenia klimatu, w którym doskonale rozwija się skrajnie antywolnościowy totalitaryzm ideologiczny…

Źródła: americanhumanist.org, dietagespost.de

Pach

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(29)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy