17 listopada 2019

Belgia: gmina zburzy zabytkowy Kościół. W jego miejsce centrum „neutralne dla klimatu”

(fot. adoptkhol.blogspot.com)

Władze gminy Avelgem w Zachodniej Flandrii podjęły decyzję o kupnie od rady parafialnej neogotyckiego kościoła z 1872 r. w celu zburzenia świątyni. W jego miejscu zostanie wybudowane nowoczesne „neutralne dla klimatu centrum spotkań”.

 

Religia klimatyczna zatacza w Belgii coraz szersze kręgi. Wywodząca się z chrześcijańskiej partii CD&V burmistrz gminy Avelgem, zdecydowała się na wyburzenie kościoła i postawienie w jego miejscu centrum spotkań, którego budowę i przeznaczenie określono jako „neutralne dla klimatu”.

 

„Parafianie dowiedzieli się o całej sprawie tydzień temu” – podaje portal „Adoptuj Kościół w Holandii”. „Choć nabożeństwa w kościele św. Amanda są obecnie sprawowane rzadko, to kult Boży nie został oficjalnie zlikwidowany. Kościół wymaga remontu, a jego koszty oszacowane zostały na 2,4 mln euro. Wierni nie są w stanie go sfinansować. Rada parafialna zdecydowała sprzedać kościół gminie, a ta podjęła decyzję o jego wyburzeniu” – czytamy.

 

Pierwotnie kościół z 1872 r. miał zostać przebudowany, jednak wysokie koszty remontu stały się wystarczającym powodem do całkowitego wyburzenia świątyni. „Dzięki temu będzie można zlikwidować obecne centrum spotkań, również wymagające remontu. Zamiast dwóch starszych budynków, w tym jednego zabytkowego, jeden klimatycznie neutralny… Roześmiane twarze włodarzy gminy Avelgem, którzy sfotografowali się we wnętrzu kościoła dla potrzeb prasy, mówią wyraźnie, że zrobili świetny interes!” – czytamy na blogu.

 

Źródło: adoptkhol.blogspot.com

PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie