28 listopada 2019

Białystok: oznaczenie ZHP dla lewicującego prezydenta. Medal wręczyła zwolenniczka LGBT

(Krzysztof Mizera [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)])

ZHP uhonorowało prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego Medalem Wdzięczności. Odznaczenie to jest przyznawane osobom szczególnie zasłużonym we wspieraniu ZHP, co w przypadku włodarza Białegostoku trudno uzasadnić. Na pewno bardziej znany jest on z walki o przeprowadzenie ulicami Białegostoku pierwszej homoparady. Dziwnym zbiegiem okoliczności medal prezydentowi wręczyła naczelniczka ZHP Anna Nowosad, która dała się poznać jako orędowniczka wprowadzania w skautowskie szeregi ideologii LGBT.

 

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta, która odbyła się 25 listopada, Medal Wdzięczności ZHP został wręczony prezydentowi Białegostoku Tadeuszowi Truskolaskiemu. Wniosek do szefostwa ZHP o nadanie medalu włodarzowi Białegostoku skierowali decydenci Hufca ZHP Białystok. Inicjatorem wniosku był harcmistrz Sławomir Andryszewski z komendy białostockiego hufca. Nie jest tajemnicą, że – tak jak prezydent Tadeusz Truskolaski – sympatyzuje on z Platformą Obywatelską. W roku 2010 była to nawet więcej niż sympatia, gdyż Sławomir Andryszewski startował z listy PO w wyborach do miejskiego samorządu. Obecnie pracuje w jednym z oddziałów miejskiego urzędu.

 

Wniosek o nadanie wysokiego harcerskiego odznaczenia włodarzowi Białegostoku podpisał m.in. harcmistrz Romuald  Lewandowski, komendant Hufca ZHP Białystok wybrany na to stanowisko zaledwie we wrześniu 2019 roku.

 

Świadkiem wręczenia Medalu Wdzięczności ZHP prezydentowi Tadeuszowi Truskolaskiemu był m.in. radny PiS Paweł Myszkowski. Jest on zniesmaczony tym wydarzeniem. – Nie mogę zrozumieć, jak władze ZHP mogły przyznać Medal Wdzięczności osobie, która z całym oddaniem walczyła o przeprowadzenie w Białymstoku „marszu równości” LGBT. Przecież ta ideologia stoi w sprzeczności z harcerskimi ideałami i chrześcijańskim charakterem skautingu – powiedział portalowi PCh24 Paweł Myszkowski. – Po tym, co zobaczyłem na Radzie Miasta, na pewno nie poślę do ZHP swoich dzieci – deklaruje radny.

 

Przyznaniem Medalu Wdzięczności prezydentowi Białegostoku jest też oburzona duża część podlaskich instruktorów – i nie tylko ze struktur ZHP. Twierdzą oni, że nie znają żadnych szczególnych zasług prezydenta we wspieraniu ZHP, za które należałby się mu Medal Wdzięczności. Prosili oni komendanta Hufca ZHP Białystok harcmistrza Romualda  Lewandowskiego o przesłanie uzasadnienia przyznania prezydentowi Białegostoku tak wysokiego harcerskiego odznaczenia. Do tej pory go nie otrzymali.

 

Medal Wdzięczności w klapę marynarki prezydenta Tadeusza Truskolaskiego wpięła naczelniczka ZHP Anna Nowosad, która dała się poznać jako gorąca orędowniczka wprowadzania w skautowskie szeregi ideologii LGBT.

 

Ponad rok temu Stowarzyszenie Centrum Życia i Rodziny skierowało do naczelniczki ZHP Anny Nowosad petycję „przeciwko homopropagandzie i gorszeniu dzieci w ZHP”, pod którą podpisało się około 20 tys. osób. Akcję zbierania podpisów pod petycją skierowaną do „przewodniczącego i naczelnika ZHP” rozpoczęto we wrześniu 2018. Napisano w niej m.in.: „Wzywam Państwa do natychmiastowego i całkowitego zaprzestania promowania w ZHP homoseksualizmu, biseksualizmu, transseksualizmu i innych dewiacji podważających powszechnie przyjęte w Polsce normy moralne, wywodzące się z chrześcijaństwa”.

 

Wystosowanie petycji było reakcją na obecną w ZHP – co najmniej od roku 2015 – homoseksualną indoktrynację dzieci i młodzieży. Wydana w 2015 roku publikacja „Każdy inny, wszyscy równi. Propozycja programowa Kwatery Głównej ZHP”, zawierała m.in. scenariusze zbiórek harcerskich, nawet dla 6 latków, które nakłaniały do walki z tzw. homofobią, czyli w rzeczywistości z osobami przeciwstawiającymi się szkodliwej propagandzie LGBT. Natomiast w wydanym w czerwcu 2018 roku poradniku „Tężnia ducha” m.in. proponowano, aby aktywni homoseksualiści mogli w ZHP pełnić funkcje wychowawcze. Po licznych protestach broszurę tę wycofano.

 

Do homopropagandy doszło też na ubiegłorocznym uroczystym Zlocie 100-lecia ZHP w Gdańsku (7-15 sierpień 2018). Głównym prelegentem zaproszonym na ten zlot był Robert Biedroń, który uczył harcerzy jak być tolerancyjnym. Młodzież harcerska była też zapraszana do tzw. „namiotu dla każdego”, w którym miała panować „otwartość na innych”. Zachęcano harcerzy, aby rozmawiali z muzułmaninem, homoseksualistą, osobą transseksualną lub ateistą. Niektóre zajęcia na zlocie prowadziły aktywistki feministyczne, które propagują antykoncepcję i aborcję.

 

Hufiec ZHP Białystok obecnie liczy blisko 2700 zuchów, harcerzy i instruktorów, a w jego skład wchodzi ponad 160 jednostek z Białegostoku i powiatu białostockiego. Jest największym hufcem w kraju. Co roku organizuje zimowiska i letnie obozy harcerskie, na które wyjeżdża około 1500 dzieci i młodzieży z ZHP oraz dla dzieci niezrzeszonych w organizacji obozy w swoich bazach w Borkach, Górze i Stańczykach.

 

 

Adam Białous

  

  

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie