22 kwietnia 2021

Wolność Afryki jest zagrożona – uważa biskup Laurent B. Dabiré. Przewodniczący episkopatu Burkina Faso i Nigru wskazuje, że dżihadyści dążą do islamizacji całego kontynentu i są na dobrej drodze do realizacji swojego celu. Skutecznie udaje im się narzucać swoją wizję świata nawet tym muzułmanom, którzy nie podzielają ich przekonań.

 

Najnowszy raport papieskiego stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie na temat prześladowań religijnych na świecie zwraca uwagę na postępującą radykalizację Afryki, zwłaszcza subsaharyjskiej i wschodniej, gdzie liczebność grup terrorystycznych znacznie wzrosła. Swoboda wyznawania wiary jest łamana w niemal połowie krajów Czarnego Lądu.

Ordynariusz diecezji Dori w Burkina Faso zauważył, że terroryzm jest jak lawina, która spadła na Sahel, niszcząc na swojej drodze wszystko, co sprzyja pokojowi. – Nasza codzienność to masakry ludności cywilnej, zniszczone domy, szkoły i kościoły – powiedział hierarcha podczas prezentacji raportu.

Podkreślił, że dialog z radykałami nie jest możliwy, ponieważ dla nich nie do zaakceptowania jest samo fizyczne istnienie chrześcijan. Odpowiadając na pytania dziennikarzy, hierarcha wyraził wdzięczność dla Francji za stworzenie międzynarodowej misji, której celem jest szkolenie wojsk państw Sahelu do walki z terrorystami. – Żaden kraj nie może wygrać z nimi w pojedynkę, dlatego jak nigdy potrzebujemy jedności i współpracy – podkreślił ordynariusz Dori.

 

Źródło: VaticanNews.va / KAI

RoM

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie