30 maja 2014

Czołowy brazylijski duchowny, sekretarz generalny Krajowej Konfederacji Brazylijskich Biskupów i biskup pomocniczy miasta Brasilia, ks. Leonardo Ulrich Steiner zadziwił tamtejszych hierarchów i prawdopodobnie większość wiernych poparciem udzielonym związkom jednopłciowym.

 

Bp Steiner poparł związki cywilne dla par tej samej płci i tym samym stał się pierwszą osobą reprezentująca Kościół w Brazylii, która popiera związki przedstawicieli tej samej płci. Brazylijski duchowny przyznał, że takie pary potrzebują prawnej pomocy i regulacji swoich związków ze strony państwa.

 

Kościół i cała jego działalność cały czas ewoluuje. Nie możemy dopuścić do tego, by zastygła ona w miejscu – tłumaczy swoją postawę bp Steiner. Mimo skandalicznego stanowiska bp Steinera większość hierarchów w Brazylii ostro krytykuje pomysł uprawomocnienia związków osób tej samej płci.

 

Związki partnerskie – także jednopłciowe – są dozwolone przez Sąd Najwyższy w Brazylii od roku 2011. Tamtejsza Krajowa Rada Sprawiedliwości natomiast w maju 2013 roku zobowiązała organa państwowe, aby nie odmawiały ich rejestracji. Jednak ustawa o „małżeństwach” homoseksualnych nie została przyjęta ze względu na sprzeciw wpływowego religijnego lobby w parlamencie.

 

 

Źródło Agence France-Presse, www.pravoslavie.by

ChS

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie