17 kwietnia 2021

Brazylijskie władze apelują do kobiet, aby „przełożyły na później” plany dotyczące ciąży

(fot. Pixabay)

Przedstawiciel brazylijskiego resortu zdrowia zaapelował do kobiet, aby przełożyły plany dotyczące ciąży na bardziej spokojne czasy, kiedy tzw. pandemia koronawirusa zakończy się.

 

Jeśli to możliwe, kobiety powinny odłożyć ciążę nieco na lepsze czasy, aby mogły mieć spokojniejszą ciążę – stwierdził w piątek cytowany przez CNN sekretarz podstawowej opieki zdrowotnej brazylijskiego ministerstwa zdrowia Raphael Camara.

 

Oczywiście nie możemy tego powiedzieć tym kobietom, które mają 42, 43 lata, ale te młode, które mogą – najlepiej żeby trochę poczekały – powiedział Camara podczas konferencji prasowej.

 

Przedstawiciel brazylijskiego resortu zdrowia poinformował, że ministerstwo bada związek ciąż i nowych wariantów koronawirusa. – Kliniczne spojrzenie ekspertów pokazuje, że nowy wariant ma bardziej agresywne działanie na kobiety w ciąży. Wcześniej nasilenie objawów było związane z końcem ciąży – podkreślił podczas konferencji prasowej.

 

„Lokalny zespół ekspertów zdrowia publicznego ostrzega, że w wyniku połączenia politycznego chaosu i bezczynności, sytuacja może się jeszcze pogorszyć. W niektórych brazylijskich miastach z powodu koronawirusa liczba zgonów przewyższyła liczbę narodzin”, podaje CNN.

 

Źródło: CNN, Interia, DoRzeczy.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(6)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie