7 listopada 2020

Brzezówka: zdewastowany pomnik dzieci nienarodzonych odzyskał blask

(https://www.facebook.com/grzegorz.sikorski.wojt)

Pomnik dzieci nienarodzonych na cmentarzu w Brzezówce na Śląsku Cieszyńskim, który nieznani sprawcy zniszczyli kilka dni temu, oblewając go czarną farbą, został uratowany dzięki szybkiej interwencji. Po kilku godzinach pracy odzyskał blask, choć nadal widoczne są na nim przebarwienia.

 

Wójt Gminy Hażlach Grzegorz Sikorski, który pierwszy poinformował media o akcie wandalizmu, nie ukrywa, że jest dumny z podjętych szybko działań. „Kilka godzin pracy, litry benzyny ekstrakcyjnej (i rozpuszczalnika NITRO) oraz wiara, że można jeszcze uratować zniszczony Pomnik Dzieci Utraconych w Brzezówce. Całość farby udało się usunąć” – napisał w mediach społecznościowych.

 

Samorządowiec podziękował osobom, które okazały natychmiastowe wsparcie i pomoc. Po oczyszczeniu pomnika z mieszanki smoły i oleju zaplanowano dodatkowe prace renowacyjne. Zlikwidowane mają zostać powstałe odbarwienia.

 

Pomnik dzieci nienarodzonych odsłonięto w Brzezówce w 2017 r. Powstał dzięki inicjatywie grupy kobiet. Od tego czasu można tu przyjść, pomodlić się, zapalić świeczkę. Monument przedstawia anioła trzymającego w ramionach dziecko.

 

KAI

MA

 

 

Dziś coś optymistycznego Kilka godzin pracy, litry benzyny ekstrakcyjnej (i rozpuszczalnika NITRO) oraz…

Opublikowany przez Grzegorz Sikorski – Wójt Gminy Hażlach Środa, 4 listopada 2020

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie