28 kwietnia 2021

Dr Basiukiewicz: to koniec TEJ pandemii. Zdejmijmy maseczki i otwórzmy punkty POZ!

((fot. pixabay.com) )

Dr Paweł Basiukiewicz, kardiolog, specjalista chorób wewnętrznych w Szpitalu Zachodnim w Grodzisku Mazowieckim wezwał do uwolnienia opieki zdrowotnej od reżimowych obostrzeń. Jego zdaniem najwyższy czas „zakończyć wielką smutę”. Natomiast minister zdrowia Adam Niedzielski „nie wyobraża sobie byśmy zdjęli maseczki” jeszcze długo.

„To już jest koniec TEJ epidemii. Równomierne spadki 40 proc. tygodniowo” – przekonuje na Twitterze dr Paweł Basiukiewicz, posługując się wykresem Krzysztofa Szczawińskiego, eksperta w modelowaniu matematycznym. „Zdjąć nakaz maskowy. Otworzyć POZ. Otworzyć szkoły. Otworzyć gospodarkę. Nie dla paszportu szczepionkowego. Zakończyć tę wielką smutę” – wzywa kardiolog z Grodziska Mazowieckiego.

Z kolei minister zdrowia Adam Niedzielski w wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej” powiedział, że  „jesteśmy w trakcie dopiero opadającej fali”. Dlatego nie wyobraża sobie, „byśmy zdjęli maseczki. Ich zdjęcie na powietrzu oznacza, że część ludzi przestanie je nosić także wewnątrz pomieszczeń” – oświadczył, podkreślając tym samym psychologiczną rolę obowiązku noszenia masek.

Zdaniem ministra zdrowia, powiew normalności poczujemy nie wcześniej niż za kilka tygodni. „Zapewne będziemy wyznaczać plan z perspektywą przełomu maja i czerwca. Ostatnie etapy otwierania gospodarki, które będziemy proponowali, będą miały miejsce z końcem maja, a w praktyce nastąpią z początkiem czerwca. Mówimy więc o perspektywie mniej więcej 5-6-tygodniowej” – podkreślił.

Źródło: polsatnews.com

PR

 

***
Dr Paweł Basiukiewicz jest jednym z bohaterów filmu dokumentalnego „Nowa (nie)normalność”, opowiadającego o społecznych, politycznych i cywilizacyjnych skutkach pandemii koronawirusa.

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(21)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy