23 sierpnia 2013

Dzieci uciekają z Syrii

(Isam Mohhamad Khalil 1,5lat i Isam Hammad Khalil Kafr Sajna. fot. Maciej Moskwa / FORUM )

Organizacja Narodów Zjednoczonych poinformowała, że już milion dzieci uciekło z ogarniętej wojną domową Syrii. Liczba ta stanowią połowę wszystkich syryjskich uchodźców. „Młodzież z Syrii traci domy, bliskich i przyszłość. Nawet jeśli uda im się pokonać granicę i znaleźć się w bezpiecznym miejscu, to i tak walczą z traumą, są w depresji i potrzebują jakichś powodów do nadziei” – napisał w oświadczeniu Antonio Guterres, który kieruje Urzędem Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR).

Oprócz miliona dzieci, które opuściły Syrię, kolejne dwa miliony nieletnich obywateli tego kraju zostały przesiedlone i często są celem ataków lub werbunku do oddziałów zbrojnych.

Anthony Lake, szef Funduszu Narodów Zjednoczonych Pomocy Dzieciom UNICEF informuje, że wśród 100 tys. ofiar śmiertelnych konfliktu syryjskiego jest 7 tys. dzieci. Jak ocenia, jest to dla świata powód do wstydu. W jego opinii, społeczność międzynarodowa nie wypełniła swojego obowiązku w stosunku do tych dzieci. -Musimy się zatrzymać i zapytać, dlaczego te dzieci wciąż się na nas zawodzą – podkreślił Lake.

Źródło: naszdziennik.pl
pam

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie