3 lutego 2016

Eurokraci nie odpuszczą. Komisje Rady Europy omówią sytuację w Polsce

(Fot. Marek Lapis / FORUM)

Posiedzenie poświęcone stanowi demokracji i praworządności w Polsce zorganizują dwie komisje Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. O spotkanie wnioskowali socjaliści z Wielkiej Brytanii i Włoch.

 

Debatę zaplanowano na 8 marca w Paryżu. „Pochylać z troską” nad Polską zamierzają Komisja Spraw Politycznych i Demokracji oraz Komisja Prawna i Praw Człowieka Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. O przeprowadzenie spotkania wnioskowali socjaliści Michele Nicoletti i Lord Donald Anderson.

 

Jak donosi interia.pl, do udziału w wysłuchaniu i dyskusji zostaną zaproszeni przedstawiciele rządzącej koalicji, partii opozycyjnych, reprezentanci społeczeństwa obywatelskiego i mediów.

 

Czy komisje będą wnioskować o zajęcie stanowiska przez Zgromadzenie Parlamentarne zależeć będzie od przebiegu debaty.

 

Podczas styczniowej sesji Rady Europy, Zgromadzenie odrzuciło wniosek o przeprowadzenie debaty na temat sytuacji w Polsce. Aby tego typu dysputa w Zgromadzeniu mogła się odbyć, potrzeba było większości 2/3 delegatów. Takiej większości wniosek jednak nie uzyskał.

 

Za przeprowadzeniem debaty zagłosowało 98 delegatów do ZPRE, 89 było przeciw, a 14 wstrzymało się od głosu. Zorganizowania w trybie pilnym debaty i głosowania nad rezolucją o funkcjonowaniu instytucji demokratycznych w Polsce zażądały największe frakcje polityczne: socjaliści, liberałowie, grupa zjednoczonej lewicy oraz deputowani ukrywający się pod szyldem „chrześcijańskich demokratów”.

Źródło: Interia.pl

luk

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie