28 maja 2012

Indie: aborcjoniści „karmią” psy abortowanymi płodami dziewczynek

(fot. Faraz/commons/creative)

Portal LifeSite, powołując się na doniesienia indyjskiego dziennika alarmuje: lekarze w jednym z indyjskich miast są tak zdesperowani, by ukryć dowody, świadczące o dokonywaniu przez nich selektywnej aborcji, że szczątki zabitych w łonach kobiet dziewczynek dają psom.


Zdaniem dziennika The India Today, haniebnej praktyki dopuszczają się niektórzy ginekolodzy z miasteczka Beed. Informacje takie podała w rozmowie z dziennikiem szefowa organizacji „Lek LadkiAbhiyan”, Varsha Deshpande. Doniesienia potwierdził minister zdrowia publicznego stanu Maharasztra, Suresh Shetty.

Pewna osoba nawet widziała, jak karmiono szczątkami abortowanych dzieci zwierzęta. Jest to zjawisko powszechnie znane każdemu w Beed, ale policja nie podejmuje żadnych działań – twierdzi Deshpande. Kobieta dodała, że wielu lekarzy w Beed trzyma psy, by „uniknąć kłopotów z utylizacją zwłok”.

 

Słyszałem o tej praktyce, ale nie mam dowodów na to – przyznał minister Shetty. Dodał, że zwrócił się już do policji, by wszczęto postepowanie w tej sprawie.

 

The India Today informuje, iż miasto Beed ma jeden z najgorszych współczynników dot. stosunku urodzeń dziewczynek w porównaniu z chłopcami. Przykładowo w ubiegłym roku na 1000 chłopców przypadało 801 dziewczynek.

W Beeddziała ośrodek aborcyjny od lat prowadzony przez małżeństwo ginekologów. Parę dni temu lekarze: SudamMunde i SarswatiMunde zgłosili na policję przypadek zgonu kobiety, która poddała się aborcji, będąc w ciąży z piątą córką.

 

W Indiach, podobnie, jak w Chinach, Wietnamie, a nawet w niektórych państwach na Zachodzie praktykuje się tzw. aborcję selektywną, wymierzoną głownie w dziewczynki. Prawo indyjskie teoretycznie zakazuje tych praktyk, ale policja rzadko kiedy ściga tego typu przestępstwa. O nadużyciach głośno jest zazwyczaj wtedy, kiedy zdesperowane kobiety, zmuszane przez rodzinę najpierw do poddania się badaniu USG, a potem do aborcji, zaczynają batalię w sądzie.

Nieudanych zabiegów aborcyjnych w Indiach dokonują m.in. znane na całym świecie międzynarodowe ośrodki, jak np. kliniki Marie Stopes.

 

 

Źrodło: LifeSite.com, AS.

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie