28 lipca 2020

Irlandia Północna: bank zablokował konto organizacji oferującej terapię konwersyjną

(Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: unsplash.com (Teddy Österblom))

Chrześcijańska organizacja Core Issue Trust stała się ofiarą homocenzury.  Barclays wypowiedział jej umowę o świadczenie usług bankowych. Zablokowano jej też  profile w mediach społecznościowych czy skrzynkę mailową. Wszystko dlatego, że prowadziła profesjonalne i dobrowolne terapie konwersyjne z homoseksualizmu.

 

Nagonka na działającą w obszarze zagadnień powiązanych z rodziną i seksualnością organizację zaczęła się kilka miesięcy temu. Pracownicy otrzymali ponad 300 telefonów i wiadomości zawierających groźby, życzenia śmierci, satanistyczne symbole czy obelżywe treści. Czasowo zablokowano jej konta na Facebooku i Instagramie. PayPal nagle uniemożliwił firmie dokonywanie przelewów internetowych. Najcięższy cios spadł jednak ze strony banku Barclays, który wymówił firmie korzystania ze swojego konta, dając jedynie dwa miesiące na znalezienie alternatywy.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Jak podkreśla dr Mike Davidson, założyciel Core Issue Trust, obecna sytuacja to skutek presji środowisk LGBT+, już od dłuższego czasu domagających się wystosowania sankcji wobec organizacji. Główną przyczyną sprzeciwu homolobby jest prowadzona pod okiem doświadczonych ekspertów dobrowolna terapia lecząca skłonności homoseksualne. Davidson wielokrotnie pojawiał się w mediach, np. stacji BBC, omawiając zagadnienie homoseksualizmu z perspektywy chrześcijańskiej i naukowej. Sam identyfikuje się jako były homoseksualista.

 

Homoseksualni aktywiści w pewnym momencie zaczęli szantażować Barclays, wytykając im hipokryzję. Z jednej bowiem strony bank przedstawiał się jako główny sponsor londyńskiej parady równości, a z drugiej prowadził konto Core Issue Trust. Barclays posiada bogatą historię wspierania agendy LGBT. Nie tylko wspiera finansowo parady, lecz również jest głównym sponsorem angielskiej Premier League – najpopularniejszej ligi piłkarskiej świata. Co roku w grudniu odbywa się tam akcja „Rainbow laces” (ang. tęczowe sznurówki), podczas której zawodnicy wyrażają swoje poparcie dla środowiska LGBT poprzez założenie tęczowych sznurówek, opasek kapitańskich, a czasem i trykotów.

 

 

 

„Nie komentujemy poszczególnych przypadków. Ustalane przez nas warunki –podobnie jak przez inne banki – pozwalają nam zakończyć relację z dowolnym klientem, pod warunkiem że powiadomimy o tym z dwumiesięcznym wyprzedzeniem” – powiedział o sytuacji z chrześcijańską organizacją rzecznik banku.

 

Oprócz działalności terapeutycznej Core Issue Trust prowadzi także kampanie społeczne. W 2018 r. opublikowała film „Głosy uciszonych” (ang. Voices of the Silenced) przedstawiający historię 15 homoseksualistów przechodzących terapie konwersyjne. Rok później wyprodukowała film „Niegdyś Gej: Mateusz i Przyjaciele” (ang. Once Gay: Matthew and Friends), który opowiada historię młodego piosenkarza i autora tekstów o imieniu Matthew Grech, uczestnika maltańskiej wersji X Factor, który publicznie ogłosił wyrzeczenie się homoseksualizmu.

 

Źródła: irishtimes.com / wpolityce.pl

PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Bez Państwa pomocy nie uratujemy Polski przed planami antykatolickiego rządu! Wesprzyj nas w tej walce!

mamy: 306 155 zł cel: 300 000 zł
102%
wybierz kwotę:
Wspieram