13 maja 2014

Izrael: mnożą się ataki wandalizmu przed papieską wizytą

(fot.custodia.org)

Przed planowaną w tym miesiącu wizytą papieża w Ziemi Świętej mnożą się ataki na świątynie katolickie i groźby pod adresem hierarchów. Chrześcijańscy duchowni wzywają władze Izraela do rozprawienia się w wandalami, którzy „starają się zatruć atmosferę  przed planowaną pielgrzymką Ojca św”.


Od początku roku odnotowano kilkaset aktów wandalizmu. Kilka ostatnich ataków żydowskich ultranacjonalistów na obiekty katolickie miało miejsce w ub. miesiącu. Najgłośniejszy akt wandalizmu miał miejsce 5 maja br. Na kolumnie przed Biurem Zgromadzenia Biskupów w Pontyfikalnym Instytucie Notre Dame w Jerozolimie umieszczono napis, w którym grożono śmiercią chrześcijanom.

 

Patriarcha Jerozolimy Fouad Twal podkreślił, iż nastąpił znaczny wzrost prowokacji ultranacjonalistów żydowskich, którzy starają się zepsuć atmosferę przed pielgrzymką papieża Franciszka do Ziemi Świętej. „Ta fala działań ekstremistycznych – dodał – budzi poważne zaniepokojenie wszystkich rozsądnych ludzi”.

 

Twal stwierdził, że patriarchat już interweniował u władz. Zarówno minister obrony Mosze Yaalon, jak i minister sprawiedliwości Cipi Liwni obiecali rozprawić się z aktami wandalizmu. Twal nie wierzy jednak w sukces. Mówi, że urzędnicy przekonują, iż aresztowali dziesiątki podejrzanych, ale tylko kilku zostało skazanych przez sądy. Większość przestępców to nieletni, którym sądy okazują wyrozumiałość.

 

 

Źródło: newsmax.com, AS.

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie