6 maja 2019

Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki obiecują: Polska nie będzie wypłacać wojennych odszkodowań

(Fot. Lukasz Dejnarowicz / FORUM)

„Pamiętamy o tragicznych losach polskiego narodu w trakcie II Wojny Światowej, dlatego nie będzie zgody na wypłatę odszkodowań z naszej strony” – napisał w sobotę na Twitterze premier Mateusz Morawiecki odnosząc się do wystąpienia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

 

Przypomnijmy: w sobotę podczas pikniku patriotycznego, który odbywał się przed Domem Polonii w Pułtusku sprawę żydowskich roszczeń skomentował szef partii rządzącej Jarosław Kaczyński. – Polska żadnych zobowiązań wojennych nie ma. I to zarówno z punktu widzenia prawa, jak i z punktu widzenia elementarnej moralności i przyzwoitości – mówił prezes PiS. – To nam należy zapłacić. To nam są niektórzy na zachód od polskich granic winni dziesiątki, setki miliardów euro czy dolarów, może nawet więcej niż bilion. My nie jesteśmy nikomu nic winni – dodał.

 

Wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego skomentował na Twitterze premier Morawiecki. „Polacy powinni mieć pełne prawo być dumnymi ze swojej historii, dziedzictwa i kultury oraz świętowania pod biało-czerwonym sztandarem. Pamiętamy o tragicznych losach polskiego narodu w trakcie II Wojny Światowej, dlatego nie będzie zgody na wypłatę odszkodowań z naszej strony” – podkreślił.

 

„Znajdziemy odpowiednie formuły prawne i tak długo, jak będziemy odpowiadali za życie polityczne, to te regulacje, legislacja, którą my wdrożymy, nie będzie na pewno odpowiedzią na jakiekolwiek roszczenia z jakiejkolwiek strony. Nie pozwolimy na to” – zaznaczył premier Morawiecki.

 

Źródło: Twitter / gazetaprawna.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie