19 kwietnia 2021

Jeszcze tylko miesiąc, może dwa… Premier Morawiecki znowu zapowiada odmrożenie gospodarki

(fot. Adam Guz/KPRM)

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w poniedziałek w Lubinie, że już za kilka tygodni nastąpi „odmrożenie gospodarki”. Dodał jednak, że jest ono uzależnione tempa i zainteresowania szczepieniami przeciwko COVID-19.

Ten program może w najbliższych kilku tygodniach, dzięki zwiększonej liczbie dawek, a przede wszystkim dzięki przygotowaniu bardzo szerokiej oferty punktów szczepień, doprowadzić do tego, że wreszcie za te już może krótsze niż dłuższe kilka tygodni, przełom maja i czerwca, będzie można naprawdę znaczną część naszej gospodarki odmrażać. Niektóre jej elementy wcześniej, niektóre trochę później – zadeklarował Mateusz Morawiecki.

Jeżeli ten sceptycyzm i zwątpienie w NPS będą szerokie, to powrót do normalności będzie trwał dłużej. Przed nami kluczowe miesiące. Skorzystajmy z tej wielkiej szansy, jaką daje nam – dodał szef rządu.

Rano w Legnicy premier ogłosił, że od 10 maja będzie możliwa rejestracja na szczepienia dla wszystkich dorosłych. Do tej daty mają zostać wystawione e-skierowania.

Źródło: PolskieRadio24.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(25)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy