25 maja 2012

Kanadyjski biskup: aborcja cofa nas do stanu barbarzyństwa

(fot. MagnusL3D / commons.wikimedia.org, licencja cc)

Arcybiskup Vancouver J. Michael Miller stwierdził, że aborcja i „inne zagrożenia życia” toczą „moralne włókno samej cywilizacji, prowadząc ją na powrót do stanu barbarzyństwa, w którym życie traktowane jest trywialnie”.


W homilii poprzedzającej Marsz dla Życia w Victorii (stolicy Kolumbii Brytyjskiej) zachęcił wiernych do aktywnego zaangażowania w spór polityczny o ochronę życia. – Jako obywatele demokracji szukamy politycznych i prawnych rozwiązań, które służyć będą dobru wspólnemu wszystkich obywateli, zwłaszcza najbardziej potrzebujących, w tym dzieci nienarodzonych, które nie mają głosu innego niż Wasz – tłumaczył duchowny.

 

Obowiązkiem każdego człowieka jest ochrona życia osób, których prawo bywa milcząco naruszane.  – Aborcja, eutanazja, asystowane samobójstwo są często uzasadniane argumentem, że człowiek posiada prawo wyboru – tłumaczył arcybiskup – Nasze wybory muszą zmierzać ku dobru, zwłaszcza w sytuacji w której popadamy w konflikt z dążeniami innych ludzi. Prawo do życia osób, które same nie mogą się domagać jego poszanowania, domaga się obrony. Celem Marszu dla Życia jest „występowanie w imieniu tych, którzy chcą prawa wyboru – wyboru życia”. W Marszu udział wzięło 1800 osób.

 

lifesitenews.com

mat

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie