21 lipca 2020

Kanał wRealu24 na cenzurowanym. YouTube nie podoba się wypowiedź lekarki o COVID-19

(Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Pete Linforth+Pexels+bartekhdd))

Kanał wRealu24 po raz kolejny stał się obiektem cenzorskich zapędów największej platformy z filmami w internecie. Tym razem YouTube usunął wywiad z dr Anną Martynowską, dowodzącą, że koronawirus jest śmiertelny jedynie w połączeniu z współistniejącymi chorobami.

 

Kolejny materiał Telewizji wRealu24  zbanowany na YT! Tym razem prawda o braku epidemii w Polsce! – pisze na Facebooku dziennikarz wRealu24 Piotr Szlachtowicz. – Sam nie wiem, co mam napisać…? Jednak działania YT skłaniają mnie do jednej, jedynej konkluzji! Mam rację, że nie ma pandemii! To już chyba mój już piąty materiał, który na przestrzeni ostatnich miesięcy został usunięty z tej platformy! – dodaje.

 

–  Czy to skandal, czy już niewolnicza rzeczywistość? Na pewno nie ma wolności słowa! Tego jestem pewien na 100%! Gwoli ścisłości: materiał, który tym razem zbanowano, to rozmowa z niesamowicie dzielną lekarz – Anną Martynowską! Pani Anna powiedziała prawdę o tym, co i jak z epidemią. To znaczy: że nie ma czegoś takiego! Cenzura to fakt! Wolność słowa w Polsce? Wolne żarty!!!! – podkreśla redaktor niezależnego medium.

 

 

Do weryfikacji YouTube’a przesłano także wywiad z dr Anną Martynowska, kierownik przychodni imienia Marianny Orańskiej, który przeprowadziły „Media Narodowe”. W trakcie blisko 40-minutowej rozmowy gość rozmowy wielokrotnie wyrażał powątpiewanie w realność pandemii choroby Covid-19. Film jednak nadal można zobaczyć na YouTube.

 

Zgodnie z wytycznymi nowej polityki wprowadzonej w czasie pandemii, YouTube zobowiązany jest do podawania źródła obowiązującej narracji na temat koronawirusa w danym państwie. W Polsce po wpisaniu w wyszukiwarkę platformy hasła „COVID-19” otrzymujemy zachętę do „zapoznania się z aktualnymi informacjami MZ (Ministerstwa Zdrowia – red.) dotyczącymi COVID-19”. Po kliknięciu w baner zostajemy odesłani na stronę resortu zdrowia. Dodatkowo, wszystkie materiały podważające obowiązującą rządową narrację weryfikowane są pod kątem wiarygodności.

 

To nie pierwszy raz kiedy YouTube – będący niekwestionowanym monopolistą na rynku – stosuje cenzurę w sposób autorytarny i wyjątkowo nietransparentny. Jakiś czas temu z platformy zniknął film „Ich prawdziwe cele” wyprodukowany przez portal PCh24.pl ukazujący sposób działania i cele społeczno-politycznego ruchu LGBT+. Produkcja nie zawierała obraźliwych zwrotów, nie stygmatyzowała żadnej grupy społecznej, nie zawierała treści wzywających do nienawiści. Zbiór rzetelnych wypowiedzi ekspertów, poprzeplatany zdjęciami z homoseksualnych parad i wypowiedziami samych aktywistów LGBT+ został uznany za nieprzystający do „standardów społeczności” YT.

 

Źródło: Facebook.com / YouTube / własne PCh24.pl

PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie