16 listopada 2018

Kardynał Paul Cordes: To diabeł inspiruje ataki na księży

(kard. Paul Cordes, fot. YouTube/office cjm-media)

Kryzys nadużyć seksualnych wśród duchownych jest wykorzystywany przez diabła w jego próbach zniszczenia Kościoła. To stara metoda wrogów wiary – atakują Jezusa Chrystusa, uderzając najpierw w jego księży, pisze kard. Paul Cordes.

 

„Metoda jest sprawdzona. I ciągle stosowana na nowo – aż do dnia dzisiejszego. Gdy chce się zwalczać wśród ludzi wiarę i zbawienie w Chrystusie, uderza się najpierw w kapłanów” – pisze na łamach katolickiego dziennika niemieckiego „Die Tagespost” kard. Paul Josef Cordes, były przewodniczący Papieskiej Rady „Cor Unum”.

 

Hierarcha przypomina, że w kapłanów Chrystusa uderzają wszystkie reżimy. Było tak w Rosji sowieckiej, w Hiszpanii ogarniętej komunistycznym terrorem, wreszcie i w nazistowskich Niemczech, gdzie duchowni według Reinharda Heydricha, Obergruppenführera SS, byli „jednym z głównych wrogów państwa i narodu”.

 

„Nie jest właściwie zaskakujące, że strategią zła jest motywowanie przeciwników wiary do prześladowania duchownych”, pisze kardynał, wskazując, że przed tym jasno przestrzegał już sam nasz Pan Jezus Chrystus. – Diabeł także dzisiaj atakuje duchownych – dodaje.

 

Widać to w kryzysie dotyczącym nadużyć seksualnych. „Może być tak, że nie skończy się na ukaraniu pojedynczych winnych; że diabeł w swojej wrogości chce zniszczyć cały stan duchowny. Więcej: podkopuje on wiarę katolicką odnośnie sakramentu święceń. Chce przekreślić to, że Chrystus zechciał działać w swoich Apostołach, ich następcach i wszystkich wyświęconych na rzecz głoszenia Ewangelii i udzielania sakramentów. Rozpoznanie tego sprawia, że skandal wokół duchowieństwa staje się paradoksalnie zadaniem, by właśnie teraz występować w obronie niezbędności księży i nie dawać się przechytrzyć diabłu” – pisze.

 

„To Zły, a nie Duch Święty wmawia nam, że zepsutych [kapłanów] jest tak wielu” – dodaje.

 

Hierarcha przypomina, że sakramenty udzielane nawet przez grzesznych kapłanów są ważne, bo działa tu sam Jezus Chrystus. To heretyccy donatyści twierdzili w starożytności, że jest inaczej. A jednak, pisze kard. Cordes, kapłani katoliccy muszą cały czas poszukiwać świętości.

 

Źródło: die-tagespost.de

Pach

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie