5 października 2014

Jak podała Wyborcza.pl koncert Behemotha w poznańskim klubie Eskulap nie odbędzie się. – O odwołanie koncertu Uniwersytet Medyczny zaapelował do firmy prowadzącej klub – powiedział PCh24.pl prof. Marek Ruchała, rzecznik uczelni. Ale informacje potwierdza „Nergal”.

 

Prof. Ruchała nie potwierdził tym samym, że koncert został odwołany. – Jako Uniwersytet nie mamy takiego prawa. Klub należy do kompleksu uniwersyteckiego, ale to nie rektor podpisywał umowę w sprawie koncertu, ale firma prowadząca klub – mówi nam rzecznik poznańskiej uczelni.

 

ZAPROTESTUJ PRZECIWKO KONCERTOM BEHEMOTHA W INNYCH MIASTACH POLSKI

 

Czy oznacza to, że koncert może się odbyć? – Nie wiem. Z informacji medialnych wynika, że się nie odbędzie. O tym decyduje firma, która podpisała kontrakt na koncert – mówi prof. Ruchała. Zdaniem rzecznika Uniwersytetu Medycznego, rektor uczelni zwrócił się z prośbą o odwołanie koncertu z uwagi na bezpieczeństwo studentów, mieszkających w kompleksie akademickim. Od kilku dni zapowiadano bowiem protesty przeciwko koncertowi, a sytuacja ta – zdaniem rektora – mogła doprowadzić do zakłócenia spokoju mieszkańcom studenckiego akademika.

 

ZOBACZ GDZIE ODBĘDA SIĘ SPOTKANIA MODLITEWNE WYNAGRADZAJĄCE BLUŹNIERCZE KONCERTY BEHEMOTHA

 

Skąd więc informacja o tym, że to rektor odwołał koncert? Pierwszy o sprawie poinformował portal Wyborcza.pl. Tytuły o rzekomej decyzji rektora pojawiły się też w innych mediach. Strona „gazety Wyborczej” oparła swoją informację m.in. na wpisie Facebookowym lidera zespołu Behemoth, Adama Darskiego „Nergala”, który stwierdził, że Polska „została drugim krajem – po Rosji – w którym z powodów politycznych odwołano koncert Behemotha”. Tym samym lider satanistycznych muzyków potwierdził informację o odwołaniu koncertu.

 

Wcześniej koncert satanistycznego zespołu w klubie Eskulap był już odwoływany. Początkowo miał się odbyć 2 października. Z powodów formalnych miał jednak zostać przełożony i nowym, ustalonym terminem był 6 października. Teraz wiele wskazuje na to, że koncert w ogóle się nie odbędzie.

 

 

Źródło: wprost.pl

ged

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie