17 maja 2014

Podczas sobotniego II Kongresu Polskiej Rodziny w Warszawie wręczono specjalne certyfikaty „Szkoła Przyjazna Rodzinie”. To element akcji prowadzonej przez Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.

 

Akcja ruszyła kilka tygodni temu. Zakłada ona współpracę między Centrum a jednostkami samorządowymi. Szkołom realizującym program, Centrum przyznaje specjalne certyfikaty.

 

Przypomnijmy, że MEN nie spodobały się warunki pod jakimi Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny przyznaje certyfikat „Szkoła Przyjazna Rodzinie”, który jest elementem programu prorodzinnej edukacji. „Według dochodzących do MEN informacji, certyfikaty „Szkoły Przyjaznej Rodzinie” będzie nadawało Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, ale pod kilkoma warunkami. Szkoła musi korzystać z odpłatnych programów prorodzinnych rekomendowanych przez Centrum” – napisał o akcji resort edukacji.

 

Podczas sobotniego II Kongresu Polskiej Rodziny starosta Powiatu Wołomińskiego (powiat ten przystąpił do programu Centrum Wspierania dla Inicjatyw dla Życia i Rodziny) Piotr Uściński podziękował minister edukacji Joannie Kluzik-Rostkowskiej, że akcją ministerstwa przyczyniła się do nagłośnienia akcji „Szkoła Przyjazna Rodzinie”. Jak stwierdził Uściński, minister chciała doprowadzić do zaprzestania tej inicjatywy a tymczasem załapała ona wiatr w żagle.

 

Na Kongresie aż trzy szkoły uhonorowano odpowiednim certyfikatem. Otrzymały go: szkoła podstawowa „Źródła” w Skierniewicach, szkoła podstawowa i gimnazjum „Ad astra” w Markach k. Warszawy, oraz szkoła podstawowa i przedszkole „Montessori” w Gdańsku.

 

Jak wynika z informacji podanych przez Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, prowadzone są już rozmowy z kolejnymi szkołami, które chcą przystąpić do programu.

 

 

ged, luk

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie