21 czerwca 2016

Kreml ograniczy swobodę pracy misjonarzy? Trwają prace nad zaostrzeniem prawa wyznaniowego

(Fot. EIGENWERK / commons.wikimedia.org, licencja cc)

Możliwości działania misjonarzy-cudzoziemców w Rosji mogą zostać wkrótce ograniczone. Komisja parlamentarna Dumy Państwowej ds. Bezpieczeństwa i Przeciwdziałania Korupcji rozważa przyjęcie poprawki do prawa o wolności sumienia i stowarzyszeniach religijnych.


Poprawki znalazły się w tzw. pakiecie antyterrorystycznym, rozpatrywanym przez Dumę w drugim czytaniu. Do chwili obecnej misjonarze zagraniczni mogli prowadzić działalność bez umowy o pracę z zapraszającą ich organizacją religijną. Po wprowadzeniu dyskutowanych poprawek będą musieli podpisać umowę o pracę lub umowę cywilno-prawną. Oprócz tego w poprawce ujęto zakaz prowadzenia działalności misyjnej w domach mieszkalnych, z wyłączeniem ceremonii i obrzędów religijnych.

Do prawa o wolności sumienia i stowarzyszeniach religijnych Komisja parlamentarna postanowiła wprowadzić rozdział zatytułowany „Działalność misyjna”. Zaliczać się do niej będzie propagowanie wiary i przekonań religijnych np. poprzez publiczne liturgie, rozprowadzanie literatury religijnej, zbieranie ofiar, przewodniczenie zebraniom religijnym i głoszenie na nich nauk.

 

RV/KAI

RoM

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie