11 listopada 2020

LifeNews.com: szczepionka firmy Pfizer na COVID-19 nie powstała z komórek dzieci nienarodzonych

(Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (fernando zhiminaicela))

Poszukiwaniom szczepionki oraz lekarstwa na COVID-19 towarzyszą niekiedy pytania o skuteczność i bezpieczeństwo medykamentów. Tymczasem dla katolika najważniejsze zawsze powinno być moralne postępowanie. W przypadku szczepionki firmy Pfizer nie występują jednak wątpliwości etyczne – wynika z doniesień lifenews.com przytoczonych przez portal „Gościa Niedzielnego”.

 

Kilka dni temu firma Pfizer ogłosiła, że opracowała skuteczną szczepionkę przeciwko chorobie COVID-19 wywoływanej przez wirusa SARS-CoV-2 i istnieje możliwość masowej produkcji środka uodparniającego.

 

Chęć uzyskania przez polskie władze ponad 20 milionów szczepionek firmy Pfizer w najszybszym możliwym terminie ogłosił premier Mateusz Morawiecki dodając, że nasz kraj może otrzymać specyfik na wiosnę roku 2021. Szef rządu zaznaczył, że Polska skorzysta ze szczepionki w tym samym czasie, co inne kraje Unii Europejskiej. W pierwszej kolejności uodpornić się na SARS-CoV-2 będą mogli pracownicy służb medycznych oraz osoby narażone na najgorsze przejście choroby COVID-19.

 

Wraz z ogłoszeniem sukcesu przez amerykańską firmę Pfizer pojawiły się pytania dotyczące etycznych aspektów wynalezienia szczepionki. To bardzo istotne, gdyż część prowadzonych w różnych zakątkach globu projektów badawczych korzystała z ludzkich komórek, które – choć są hodowane w laboratoriach od dekad – zostały pozyskane w sposób niemoralny: pochodzą od dzieci zamordowanych w wyniku aborcji. Ponadto kilka używanych na świecie od wielu lat szczepionek korzysta z takich linii komórkowych (a jedna z nich jest stosowana w polskim Programie Szczepień Ochronnych).

 

Na szczęście jednak szczepionka firmy Pfizer na COVID-19 „nie została stworzona przy użyciu takich linii komórkowych” – informuje portal „Gościa Niedzielnego” powołując się na doniesienia lifenews.com. Anglojęzyczny serwis w swoich ustaleniach skorzystał ze strony Charlotte Lozier Institute, która wymienia programy badawcze mające na celu pokonanie pandemii koronawiusa, dzieląc je na korzystające oraz niekorzystające z linii komórkowych pochodzących od abortowanych dzieci.

 

 

Źródło: gosc.pl / lifenews.com / PCh24.pl / tvn24.pl

MWł

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie