16 maja 2021

Litwa za rodziną. Kilka tysięcy osób protestowało przeciwko ratyfikacji konwencji stambulskiej

(pixabay.com)

Kilka tysięcy osób protestowało przeciwko ratyfikacji konwencji stambulskiej. „Wielki Marsz Obrony Rodziny” odbył się na Litwie w sobotę, kiedy to przypadał Międzynarodowy Dzień Rodziny.

Litewski „Wielki Marsz Obrony Rodziny”, to mocny głos sprzeciwu wobec Genderowej konwencji stambulskiej oraz stanięcie w obronie tradycyjnego modelu rodziny.

„Będziemy bronić naszych rodzin, dzieci, młodzieży, przedszkoli i szkół przed brutalną propagandą fikcyjnych płci społecznych. Będziemy mówili jednym głosem przeciwko zbliżającej się ratyfikacji w Sejmie konwencji stambulskiej” – napisali organizatorzy Marszu w komunikacie.

Akcja została zainicjowana w Kłajpedzie, skąd do Wilna wyruszyła kolumna samochodów. Do inicjatywy pod drodze dołączały kolejne pojazdy. W Wilna wjechało ok. 3 tys. pojazdów wiozących uczestników „Wielkiego Marszu Obrony Rodziny”. Wieczorem, w wileńskim parku Zakret zebrało się około 10 tys. osób.

„Wielki Marsz Obrony Rodziny” to odpowiedź na zapowiedź ratyfikacji na Litwie tzw. konwencji stambulskiej. Sprawa czeka na realizacją od 2018 roku. Przeciwnicy wprowadzania Genderowej konwencji wskazują, że uderza on w ład społeczny i rodzinę. Uważają, że zapisy dotyczące ochrony kobiet przed przemocą powinny być zapisane w litewskim ustawodawstwie.

Źródło: radiomaryja.pl

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(1)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie