13 października 2020

Minister Zdrowia: zdjęcie maseczki to jak odcięcie hamulca w samochodzie

(fot. Forum)

Brak maseczki podczas kontaktu z seniorem jest totalną nieodpowiedzialnością. Zdjęcie maseczki to jak odcięcie hamulca w samochodzie. Jeśli nie będzie tego mechanizmu, przyrosty zakażeń będą bardzo duże – powiedział w rozmowie z „Super Expressem” minister zdrowia Adam Niedzielski.

 

Niedzielski skomentował niekonsekwencję polityków w kwestii maseczek. Z jednej strony nawołują oni do ich noszenia, a z drugiej w mediach bardzo często pojawiają się zdjęcia i materiały wideo, na których sami politycy nie mają zakrytych ust i nosa. – To kwestia wiarygodności. Jednak widzę też drugą stronę, czyli polowanie na polityka, który na moment zsunął maseczkę z ust i nosa, aby np. zjeść albo np. zrobił to na wolnym powietrzu – gdy jeszcze była taka możliwość, albo też w miejscu pracy, przy zachowaniu dystansu, gdzie miał do tego prawo – zauważył.

 

Polityk odniósł się również do zarzutu podnoszonego przez opozycję, że rząd nie ma żadnej strategii walki z epidemią. – Jeżeli ktoś się spodziewał, że przejdziemy w całkowicie uporządkowany sposób przez taką skalę zachorowań, z jaką mamy do czynienia obecnie, to było to myślenie nielogiczne. Zwróćmy uwagę na walkę z koronawirusem innych państw, których systemy ochrony zdrowia oceniane są jako jedne z lepszych. Jesteśmy w sytuacji, gdy toczymy trudną bitwę – podkreślił.

 

Pierwsza diagnoza pokazywała, że nałożenie się sezonu grypowego i infekcji koronawirusa będzie głównym wyzwaniem – myśleliśmy tu o prawidłowej selekcji pacjentów z różnymi zakażeniami. Okazuje się, że głównym wyzwaniem staje się jednak sama skala zachorowań na koronawirusa. Dokonujemy więc redefinicji – powiedział szef resortu zdrowia.

 

Źródło: „Super Express”

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie