12 lutego 2021

Moc głosu rodziców. Genderowe przepisy dla szkół stanu Wirginia powstrzymane

(Zdjęcie ilustracyjne)

Dzięki zdecydowanej postawie rodziców, do szkół stanu Wirginia nie zostaną wprowadzone Genderowe przepisy. Niebezpieczne dla zdrowego rozwoju dzieci zapisy forsowały lewicowe władze stanowe.

 

Dokument, który spotkał się z masowymi protestami rodziców to „Modelowe Przepisy o Traktowaniu Transpłciowych Uczniów w Szkołach Publicznych w Wirginii”. Miał on obowiązywać we wszystkich publicznych szkołach i obejmował dzieci od 6 do 18 roku życia.

 

Gednerowe przepisy zakładały np. możliwość korzystania przez uczniów z toalet, szatni, pryszniców wedle przeciwnej płci jeśli tylko „stale się z nią identyfikują”. Równocześnie zakazano konfrontowania uczniów, którzy chcieliby korzystać z pomieszczeń dla płci przeciwnej.

 

Władze chciały, by dzieci miały też dowolność udziału w zajęciach dla płci przeciwnej, także tych pozalekcyjnych – dotyczyło to także rywalizacji sportowej. Ten problem jest gorący w USA, bowiem coraz więcej środowisk zauważa, że w wielu dyscyplinach kobietom trudno rywalizować z „transpłciowymi koleżankami”.

 

Zastopowany przez rodziców dokument nakazywał też zwracanie się przez nauczycieli – pod groźbą konsekwencji służbowych – do dzieci przy pomocy ich preferowanych zaimków płciowych – nie tylko męskich i żeńskich (środowiska gender mówią o istnieniu dziesiątek płci i wymyślają dla nich zaimki).

 

Największy sprzeciw wzbudził zapis pozwalający pracownikom szkoły na „pomaganie uczniom w eksplorowaniu i podejmowaniu decyzji o swojej ekspresji płciowej w szkole” bez konieczności informowania o tym rodziców. Rozwiązanie mocno zaniepokoiło rodziców, bo aktywiści bez ich wiedzy mogliby namawiać dzieci nawet do „operacji zmiany płci”.

Proponowane zapisy udało się zatrzymać dzięki zaangażowaniu rodziców. Miało wejść w życie 4 lutego, ale protest sprawił odsunięcie tego terminu o miesiąc. W tym czasie proponowane przepisy mają być ponownie zweryfikowane i poprawione.

 

Źródło: niezalezna.pl

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(3)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie