14 września 2019

Mocny głos w obronie prawa do życia. „Unplanned” w Polsce od początku listopada

(Fot. Unplanned.com)

Podbijający amerykańskie kina film o nawróceniu szefowej jednego z największych aborcyjnych ośrodków w Stanach Zjednoczonych trafi do Polski 1 listopada. Ogłosił to w trakcie spotkania modlitewnego „Polska pod Krzyżem” Maciej Bodasiński.

 

Chodzi oczywiście o obraz „Unplanned”, o którym kilkukrotnie już pisaliśmy na naszych łamach. Im bardziej starali się go przemilczeć i zablokować stronnicy bezkarnego zabijania nienarodzonych, tym mocniej chcieli zobaczyć go widzowie. Film okazał się przebojem kasowym zarówno w kinach jak również już od pierwszych dni sprzedaży wersji DVD.

 

„Nieplanowane” to historia Abby Johnson, która niegdyś kierowała jedną z czołowych placówek sieci Planned Parenthood, zabijającej każdego roku kilkaset tysięcy dzieci nienarodzonych. W roli głównej występuje Ashley Bratcher, która wciela się w postać w roli szefowej teksańskiej filii PP. W ciągu 19 tygodni wyświetlania w 1,5 tysiąca amerykańskich kin „Unplanned” zarobił blisko 19 milionów dolarów. Z kolei w pierwszy tydzień sprzedaży płyt DVD nabywców znalazło 225 tysięcy egzemplarzy. Film trafił także do Kanady, Wielkiej Brytanii, Filipin oraz krajów latynoamerykańskich.

 

Opisana w filmie i książce historia Abby Johnson dowodzi, iż liczne czuwania modlitewne obrońców życia przed klinikami aborcyjnymi mają olbrzymi sens. Bohaterka przeszła niemal wszystkie szczeble kariery w największej proaborcyjnej organizacji na świecie. W pewnym momencie zrezygnowała z pracy i stała się gorącą obrończynią życia. Przełom nastąpił w chwili, gdy na obrazach ultrasonograficznych zobaczyła, jak nienarodzone trzynastotygodniowe dziecko broni się przed aborcją. „Widziałam, jak to dziecko walczyło o życie” – wspominała Johnson, dziś członkini grupy „Koalicja dla Życia”. Johnson zaapelowała do działaczy pro-life, by się nie poddawali, i zawsze byli tak obecni, żeby mogło to „odmienić serca zwolenników aborcji”.

 

Reżyserami i autorami scenariusza są Cary Solomon i Chuck Konzelman. Film będzie dystrybuowany w naszym kraju przez firmę Rafael.

 

 

 

Źródło: TVP Info, KAI

RoM

 

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie