13 września 2021

Największe miasto Nowej Zelandii odcięte od świata. Wykryto… 33 zakażenia koronawirusem

To jasne, że transmisja wirusa nie jest powszechna w Auckland, ale tak długo, jak będą pojawiać się nowe przypadki, istnieje ryzyko. W ten sposób premier Jacinda Ardern uzasadniała wprowadzenie lockdownu w największym mieście Nowej Zelandii. Auckland będzie objęte restrykcjami pandemicznymi i odcięte od świata, bo wykryto w nim… 33 infekcje COVID-19.  

Na Nowej Zelandii od dłuższego czasu nie wykryto żadnych zarażeń koronawirusa, zaczęto więc luzować obowiązujący mieszkańców reżim sanitarny. Tymczasem 13.09.2021 w największym mieście kraju, Auckland, niespodziewanie zdiagnozowano 33 nowe przypadki. Prezes Rady Ministrów Jacinda Ardern, zdecydowała się zatem odizolować aglomerację od reszty terytorium i utrzymać w niej surowe obostrzenia wprowadzone przed miesiącem. Obejmują one nakaz pozostawania w domu.

Liczba zakażeń huczy i jest to wyraźnie zauważalne w przeciągu ostatnich trzech dni. Mówiła premier podczas konferencji prasowej. Podsumowała w ten sposób zauważane na przestrzeni minionego weekendu kolejno 20, 23 i 33 infekcje w mieście. Tym, czego najbardziej obawia się rząd są „tajemnicze przypadki”, zarażenia których źródła nie potrafią ustalić służby sanitarne. Chcąc utrzymać politykę eliminacji pandemii rządzący uziemią mieszkańców Auckland na następny tydzień. Jak dodaje Jacinda Ardern, obawia się ona by nie znieść obostrzeń przedwcześnie. „Zakażenia wysoce zaraźliwym wariantem Delta wywołały natychmiastowy lockdown z powodu niewielkiego stopnia zaszczepienia mieszkańców, który według danych z bieżącego tygodnia wynosi około jednej trzeciej”, informuje portal theonlinecitizen.com

Wesprzyj nas już teraz!

Surowy reżim sanitarny został wprowadzony w całym kraju 17.08.2021 po tym jak wykrycie jednego przypadku przerwało 6 miesięczny okres, w którym nie diagnozowano żadnych zarażeń. Nowozelandzkie władze przyjęły strategię izolacji wyspy, ściśle kontrolując podróże i ruch na granicy, i wprowadzając twardy reżim sanitarny, ilekroć obserwowano wzrost liczby nosicieli wirusa.

Źródła: polsatnews.pl, theonlinecitizen.com

FA

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(4)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie