8 czerwca 2021

Nergal chwali Hołownię. Polityk odniósł się do słów lidera grupy Behemot

Lider satanistycznej grupy Behemoth Adam „Nergal” Darski stwierdził, że jest tylko jeden polityk w Polsce, który może „oderwać Kościół od państwa”. Jego zdaniem jest nim Szymon Hołownia. Lider Polska 2050 Szymona Hołowni pozytywnie zareagował na te słowa.

Hołownia przyznał w programie „Newsroom” Wirtualnej Polski, że słowa Darskiego pozytywnie go zaskoczyły, a on sam cieszy się, że „Nergal” dostrzega potrzebę reformy stosunków państwa z Kościołem.

Czytam czasami jakieś wywiady i obserwuję jego obecność w przestrzeni publicznej. Co tu dużo mówić? Cieszę się, że on, nawet ze swoim, że tak powiem entourage’em, widzi w naszym programie, a raczej projekcie 12-punktowym, który zaproponowaliśmy, poukładanie relacji między Kościołem a państwem – stwierdził Hołownia.

Dalej polityk przypomniał główne postulaty jego partii. o m. in. likwidacja Funduszu Kościelnego. Według Hołowni powinna go zastąpić możliwość dokonania dobrowolnego odpisu podatkowego w wysokości od 0,3 do 0,5 procenta, albo zwiększenie kwoty do odliczenia od podatku.

Kolejny postulat to przygotowanie kodeksu dobrych praktyk dla pracowników administracji rządowej. Kodeks miałby szczegółowo regulować możliwość uczestnictwa urzędników reprezentujących państwo w nabożeństwach kultu religijnego.

Ponadto Hołownia chce także audytu przepływów gotówki między państwem a Kościołem oraz likwidacji funkcji etatowych kapelanów w formacjach innych niż wojsko, policja i Straż Graniczna.

Zdaniem Hołowni Darski jest pragmatykiem, co tylko dodaje jego ocenie prawdziwości.

To znaczy, że Nergal jest pragmatyczny i wie, że ja – będąc jednocześnie obywatelem Rzeczpospolitej, ale też członkiem Kościoła katolickiego i to mam wrażenie nawet dość zaangażowanym w jego życie od lat, czego nie ukrywam – mam mandat do tego, żeby przychodząc właśnie z wewnątrz tej wspólnoty powiedzieć: basta, dość! – powiedział lider PL2050.

 

Źródło: wp.pl, DoRzeczy.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(20)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy